Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Trener Nuggets z nową umową. Trafia do czołówki najlepiej zarabiających

NBA News: Trener Nuggets z nową umową. Trafia do czołówki najlepiej zarabiających

NBA News: Trener Nuggets z nową umową. Trafia do czołówki najlepiej zarabiających
Photo by Matthew Stockman/Getty Images

Adrian Wojnarowski z ESPN poinformował, że szefowie Denver Nuggets nagrodzili Michaela Malone’a przedłużeniem kontraktu. Szkoleniowiec, który cierpliwą pracą uczynił zespół mistrzami NBA, stał się jednym z najlepiej opłacanych trenerów w rozgrywkach.

Malone przybył do Denver w 2015 roku – po zwolnieniu w Sacramento, co było jednym z dziwniejszych zwolnień w NBA w ostatnich latach. Przejął mający na koncie 30 zwycięstw zespół Nuggets prowadzony przez Danilo Gallinariego i z 20-letnim Nikolą Jokiciem, który próbował odnaleźć się w lidze. W następnym roku do składu dodano Jamala Murraya, a jego budowa była powolna i cierpliwa, dzięki czemu Nuggets stali się potęgą NBA (proces ten został spowolniony przez kontuzję Murraya).

Nowa umowa Malone’a następuje po poprowadzeniu Nuggets do mistrzostwa NBA w 2023 roku, pierwszym w historii organizacji. Długoletnia współpraca Malone’a z dwukrotnym MVP Nikolą Jokicem, w połączeniu z rozbudowanym i stabilnym składem organizacji, daje Denver szansę na kilka kolejnych sezonów rywalizacji o mistrzostwo.

Denver mają bilans 8:2 na rozpoczęcie sezonu. Nuggets ustawiają poprzeczkę każdemu zespołowi, który chce uważać się za pretendenta. Malone i jego bystrość trenerska, a także zrozumienie tych zawodników i składu są tutaj kluczową częścią.

Malone jest czwartym najdłużej pracującym trenerem w lidze, za Greggiem Popovichem z San Antonio, Erikiem Spoelstrą z Miami i Stevem Kerrem z Golden State. Jego rekord w sezonie zasadniczym w Denver wynosi 375-272, a w fazie play-off ma bilans 37-31.