Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Odbierz
NBA News: Transfer! Zawodnik z postawionymi zarzutami trafia z Rockets do Thunder!

NBA News: Transfer! Zawodnik z postawionymi zarzutami trafia z Rockets do Thunder!

NBA News: Transfer! Zawodnik z postawionymi zarzutami trafia z Rockets do Thunder!
(Photo by Zach Beeker/NBAE via Getty Images)

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Houston Rockets i Oklahoma City Thunder dogadali się w sprawie transferu. Trzeba przyznać, że jest to transfer nietypowy. Wymieniony zostaje bowiem zawodnik, z zarzutami od prokuratora, który czeka właśnie na rozprawę.

Kevin Porter Jr., bo o nim mowa, trafia do Oklahomy City Thunder wraz z dwoma drugorundowymi pickami w drafcie. Według doniesień Wojnarowskiego, Porter Jr. zostanie natychmiast zwolniony.

W drugą stronę powędrują Victor Oladipo i Jeremiah Robinson-Earl:

Thunder: Kevin Porter Jr. / 2x drugorundowy pick

Rockets: Victor Oladipo / Jeremiah Robinson-Earl

Przypomnijmy: Kevin Porter Jr. miesiąc temu został aresztowany przez nowojorską policję po tym, jak miał fizycznie zaatakować swoją ówczesną partnerkę. Został natychmiast odsunięty od składu Rockets. Nie są to pierwsze problemy – nazwijmy to łagodnie – „obyczajowe” tego gracza. Ma na już na swoim koncie aresztowania za posiadanie broni, czy awantury z generalnym managerem, gdzie w powietrzu miały latać talerze z jedzeniem.

Thunder zdejmują Rockets z barków ten obyczajowy ciężar, dostając w zamian dwa picki w drafcie. Jeden należał pierwotnie do Timberwolves (2027), a drugi do Bucks (2028). Oddają z kolei dwóch graczy, którzy mogliby mieć problem ze znalezieniem minut w rotacji.