Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Odbierz
NBA News: Manager Nuggets ostro o zawodniku – „Nie ma dla ciebie miejsca”

NBA News: Manager Nuggets ostro o zawodniku – „Nie ma dla ciebie miejsca”

NBA News: Manager Nuggets ostro o zawodniku – „Nie ma dla ciebie miejsca”
(Photo by Bart Young/NBAE via Getty Images)

Generalny Manager Denver Nuggets, Calvin Booth, porozmawiał z dziennikarzem Kevinaem O’Connorem z The Ringer. Został zapytany o decyzję z ostatniego Trade Deadline, kiedy to 23-letni, utalentowany Bones Hyland, został wysłany do Clippers za dwa drugorundowe picki:

„Wiedziałem, że nie możesz mieć dwóch gości, którzy nie umieją bronić; dwóch młodych gości, trochę samolubnych. Mike [Porter Jr. – przyp. red.] zarabia 30 milionów rocznie. Jest jednym z najlepszych strzelców w NBA. Tak więc, Bones, nie ma dla ciebie miejsca.”

– Calvin Booth, GM Nuggets

Bardzo brutalna, ale bardzo szczera odpowiedź. Denver Nuggets wybrali Bonesa Hylanda w drafcie 2021 z 26. numerem. Jak na wybór z końcówki pierwszej rundy, młody Hyland okazał się niezłym nabytkiem i strzelcem gotowym na grę na poziomie NBA. Przez niespełna 2 sezony w Denver trafiał średnio 2 trójki na mecz na skuteczności blisko 37%, notując w sumie 11 punktów, 2,5 zbiórki i 3 asysty co noc. Nieźle, jak na średnią 19 minut gry.

Problemem była oczywiście defensywa – mierzący 190 cm, niewiele ważący Hyland nie był w stanie zatrzymywać rywali na obwodzie.

Dwa drugorundowe picki za tak utalentowanego gracza to jednak promocyjna cena. Może ona wynikać z faktu, że na początku lutego internet obiegły informacje – głównie ze źródeł Chrisa Haynesa z TNT – że Hyland jest otwarty na transfer, by objąć gdzieś większą rolę. Nie wiemy jednak, czy ta otwartość jest przyczyną, czy efektem tego, że Nuggets chcieli się go pozbyć.