Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
odbierz
NBA News: Tom Thibodeau rozczarowany. Krytykuje swój zespół

NBA News: Tom Thibodeau rozczarowany. Krytykuje swój zespół

NBA News: Tom Thibodeau rozczarowany. Krytykuje swój zespół
(Photo by Matthew J. Lee/The Boston Globe via Getty Images)

W ostatnim meczu przedsezonowym Tom Thibodeau wyglądał na mocno zdenerwowanego postawą swojej drużyny w obronie. Washington Wizards, prowadzeni przez Jordana Poole’a, zdobyli aż 131 punktów i pewnie pokonali New York Knicks. Doświadczony trener ma nad czym myśleć.

Knicks przegrali 3 z 4 meczów przedsezonowych. W każdym z nich stracili 105 i więcej punktów. Pokonali jedynie Boston Celtics, z którym zmierzą się na otwarcie nowego sezonu 2023/2024. Trener Tom Thibodeau jest bardzo zmartwiony postawą drużyny na kilka dni przed startem rozgrywek. Niepokojąca jest zwłaszcza obrona Knicks.

– Słowo „rozczarowany” byłoby idealnym określeniem – powiedział Thibodeau na początku konferencji prasowej po meczu z Wizards. – Oczywiście mamy wiele do zrobienia. Nie możemy siedzieć cicho, nie możemy użalać się nad sobą, musimy to naprawić – dodał.

– Nie wygrasz w ten sposób – zaznaczył trener Kncks, mówiąc, że jego zespół pozwolił „szalonemu strzelcowi”, jakim jest Jordan Poole (41 pkt), odnaleźć swój rytm.

– Obrona, zbiórki i straty są na razie problematyczne – kontynuował.

Thibodeau powiedział, że wymagany poziom intensywności to nawyk, który można zbudować jedynie dzięki pracy na treningach i zrozumieniu, że to jest niezwykle istotny element rywalizacji w NBA.

Donte DiVincenzo, nowy nabytek w składzie Knicks, powiedział, że słabą defensywę zespołu można poprawić, ale trzeba wykazać nieco więcej zaciętości i być bardziej konkurencyjnym.

– Możesz pokazać wielu schematów, rysować na tablicy, ale trzeba wyjść na boisko i być agresywnym. Jeśli nie będziemy gotowi na otwarcie, to Celtics nas ograją – podkreślił.