NBA News: Sochan zagra w kadrze? Są nowe informacje

NBA News: Sochan zagra w kadrze? Są nowe informacje

NBA News: Sochan zagra w kadrze? Są nowe informacje
(Photo by Ronald Cortes/Getty Images)

Jeremy Sochan jest już po artroskopii stawu skokowego. Zawodnik pojawił się na konferencji prasowej, na której opowiedział o swoim stanie zdrowia i możliwości gry w kadrze Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego do IO w Walencji.

Koszykarz – w drugim roku gry w NBA – poprawił się we wszystkich aspektach gry. Rozegrał w tym sezonie rozegrał 74 meczów. Średnio notował 11,6 punktu i 6,4 zbiórki na mecz.

Polak kontuzji nabawił się podczas meczu z New York Knicks (zagrał tylko w pierwszej połowie). Po konsultacjach z zewnętrznymi ekspertami ustalono, że najlepszym rozwiązaniem w przypadku Sochana będzie artroskopia stawu skokowego.

Zabieg poszedł po myśli lekarza i samego zawodnika, który jest w trakcie żmudnej rehabilitacji. Na konferencji prasowej przyznał, że wszystko idzie zgodnie z planem.

– Czuję się dobrze. Nie ma żadnych komplikacji po zabiegu. Potrzebuję około 6-8 tygodni, by dojść do siebie i być gotowym do gry na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że zagram w kadrze Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Walencji. Jestem podekscytowany taką możliwością. Dawno nie grałem w reprezentacji. Uważam, że mamy szanse, by awansować na IO – mówił Sochan.

Turniej kwalifikacyjny do IO w Walencji odbędzie się na początku lipca. Polacy w grupie B zagrają z Bahamami i Finlandią. Tylko zwycięzca turnieju pojedzie na IO.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.