NBA News: Czy Klay zagra jeszcze w Warriors? Trener Kerr z jasnym przekazem

NBA News: Czy Klay zagra jeszcze w Warriors? Trener Kerr z jasnym przekazem

NBA News: Czy Klay zagra jeszcze w Warriors? Trener Kerr z jasnym przekazem
Photo by Christian Petersen/Getty Images

Golden State Warriors zakończyli sezon 2023/2024. W fazie play-in przegrali z Sacramento Kings. Czy w drużynie dojdzie do wielkiej przebudowy? Trener Steve Kerr ma nadzieję, że weterani – w postaci Klaya Thompsona i Chrisa Paula – będą w składzie na kolejny sezon.

Golden State Warriors przegrali z Sacramento Kings 94:118 w play-in.

Ta porażka skłoniła trenera Steve’a Kerra do omówienia przyszłości niektórych weteranów, w tym Klaya Thompsona, którego kontrakt zbliża się do końca.

Według dziennikarzy: Shamsa Charanii z The Athletic i Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Thompson, który w Warriors występuje od 2011 roku, może w lipcu rozpocząć wolną agenturę.

– Potrzebujemy Klaya Thompsona z powrotem. Zostały mu jeszcze dobre lata. Wiem, że mówię w imieniu wszystkich w organizacji: desperacko chcemy go z powrotem. Oczywiście są pewne interesy, ale to, co Klay znaczy dla tej organizacji, jest do nieprzeceniania. To nadal bardzo dobry gracz – powiedział Kerr.

Thompson rozegrał prawdopodobnie swój najgorszy mecz pod wodzą Kerra przeciwko Kings, kończąc spotkanie z 0 punktami (0/10 z gry!) w 28 minut. Thompson tylko raz nie zdobył punktów pod wodzą Kerra (4 razy w karierze): 14 listopada 2023 roku, ale wtedy grał… 103 sekundy!

Kolejnym weteranem pod obserwacją jest Chris Paul, który dołączył do Warriors przed tym sezonem i zapewnił cenne wsparcie jako rezerwowy rozgrywający, notując średnio 9,2 punktu, 3,9 zbiórki i 6,8 asysty w fazie regularnej.

– Chris był fantastyczny, nie tylko na boisku, ale także jako lider. Jest jednym z naszych najlepszych graczy. Uwielbiam trenować Chrisa. Mam nadzieję, że wróci do nas w przyszłym sezonie – zaznaczył Kerr.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.