NBA News: Sochan przejdzie zabieg. Co z grą w kadrze? Zapytaliśmy PZKosz

NBA News: Sochan przejdzie zabieg. Co z grą w kadrze? Zapytaliśmy PZKosz

NBA News: Sochan przejdzie zabieg. Co z grą w kadrze? Zapytaliśmy PZKosz
Photo by Ronald Cortes/Getty Images

Shams Charania poinformował, że Jeremy Sochan przejdzie zabieg kontuzjowanej kostki i w tym sezonie już na pewno nie zagra. Czy zabieg stanie też na przeszkodzie do gry w kadrze Polski w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich?

Przedstawiciele San Antonio Spurs ogłosili w poniedziałek, że Devin Vassell i Jeremy Sochan zostaną odsunięci od gry do końca sezonu.

Vassell, który opuścił ostatni mecz Spurs przeciwko Golden State Warriors, przeszedł rezonans magnetyczny, który wykazał problem w śródstopiu.

Sochan z kolei narzeka na problemy ze stawem skokowym w lewej nodze. Kontuzji nabawił się podczas meczu z New York Knicks (zagrał tylko w pierwszej połowie).

Shams Charania informuje, że – po konsultacjach z zewnętrznymi ekspertami – ustalono, że najlepszym rozwiązaniem w przypadku Sochana będzie artroskopia lewego stawu skokowego.

Skontaktowaliśmy się także z władzami Polskiego Związku Koszykówki i zapytaliśmy o grę Sochana w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Walencji (początek lipca). Na razie w PZKosz mają jedynie szczątkowe informacje nt. stanu zdrowia Sochana. – Czekamy na więcej informacji – usłyszeliśmy.

Sochan – w drugim roku gry w NBA – poprawił się we wszystkich aspektach gry. Rozegrał w tym sezonie rozegrał 74 meczów. Średnio notował 11,6 punktu i 6,4 zbiórki na mecz.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.