NBA News: Śmierć trenera Warriors. Kolejny mecz przełożony

NBA News: Śmierć trenera Warriors. Kolejny mecz przełożony

NBA News: Śmierć trenera Warriors. Kolejny mecz przełożony

NBA przełożyła mecz Warriors-Mavericks w związku z nagłą śmiercią asystenta Steve’a Kerra, Dejana Milojevica. Nowy termin spotkania zostanie ogłoszony później.

„Piątkowy mecz NBA Warriors-Mavericks został przełożony ze względu na śmierć Dejana Milojevicia” – poinformowała liga w oficjalnym komunikacie.

Milojević w ostatnim czasie pracował jako asystent trenera w Golden State Warriors. 46-latek źle się poczuł podczas klubowej kolacji w restauracji w Salt Lake City, gdzie zespół miał rozegrać mecz z Utah Jazz.

U trenera zdiagnozowano zawał serca. Został on przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację. Lekarzom nie udało się jednak uratować jego życia. Mecz z Utah Jazz został odwołany.

Teraz wiemy, że liga przełożyła także kolejne spotkanie Warriors z Mavs. Nowy termin zostanie wyznaczony później.

W świetle nowych okoliczności, stacja ESPN będzie transmitować mecz Los Angeles Lakers – Brooklyn Nets w piątkowy wieczór.

Milojević jako zawodnik w 2001 roku zdobył z Serbią mistrzostwo Europy, grał m.in. dla Valencii. Jako trener pracował m.in. w serbskim klubie Mega, czarnogórskim Buducnoście, a ostatnio w NBA.