NBA News: Shaquille O’Neal: Gobert jest przereklamowany!

NBA News: Shaquille O’Neal: Gobert jest przereklamowany!

NBA News: Shaquille O’Neal: Gobert jest przereklamowany!

Rudy Gobert jest dwukrotnym najlepszym obrońcą w lidze NBA. Shaquille O’Neal nie uważa go jednak za aż tak dobrego obrońcę. Podaje też konkretną sytuację, która sprawiłaby, że Francuz zyskałby w jego oczach.

W najnowszym odcinku The Big Podcast with Shaq, legendarny center zaprosił do rozmowy Mario Chalmersa, który w mistrzowskich latach 2010 grał jako starter Miami Heat. Kiedy Chalmers powiedział, że wręczyłby trofeum DPOY Bamowi Adebayo z Miami, Shaq niemal natychmiast zgodził się, że nagroda nie powinna trafić do Goberta.

– Nigdy też nie uważałem go za świetnego gracza defensywnego. Nie ma zbyt wielu centrów, którzy zmuszają go do gry w obronie. Nie robi tego przeciwko Jokerowi, ponieważ musi być zaangażowany. Chcesz mi zaimponować? Zatrzymaj Jokicia poniżej 15 punktów. Całe to blokowanie rzutów z pomocy jest fajne, ale nie zadziała przeciwko takim facetom jak ja, Joker czy Embiid – powiedział Shaq.

Według O’Neala, najlepszy defensywny gracz NBA powinien być w stanie dopasować się do wielu pozycji i robić to skutecznie. W związku z tym przyznałby trofeum DPOY również Adebayo.

– Bam gra na wielu pozycjach. Jest wszechstronny. Umie się dopasować. Jemu też bym dał tę nagrodę – powiedział.

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.