Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Rubio już nie zagra w Cavs? „To zmierza do rozwodu”

NBA News: Rubio już nie zagra w Cavs? „To zmierza do rozwodu”

NBA News: Rubio już nie zagra w Cavs? „To zmierza do rozwodu”

Istnieją duże wątpliwości co do tego, czy Ricky Rubio kiedykolwiek jeszcze zagra, gdyż zmaga się z problemami natury psycho-mentalnej. Jak donoszą Shams Charania i Joe Vardon z The Athletic, Cleveland Cavaliers i zawodnik są w trakcie rozmów na temat potencjalnego rozstania.

Klub z Cleveland zmaga się ostatnio z problemami (kontuzje Mobleya i Garlanda) i potrzebuje miejsca w składzie, co skłoniło szefów Cavs do podjęciach takich rozmów z Rubio.

33-letni Rubio od kilku miesięcy przebywa na zwolnieniu lekarskim w Hiszpanii, gdzie koncentruje się na swoim zdrowiu psychicznym.

„Istnieją teraz poważne wątpliwości co do jego przyszłych występów” – donosi The Athletic.

Rubio zarabia 6,1 miliona dolarów w tym sezonie, w kolejnych rozgrywkach Hiszpan ma gwarantowaną kwotę na poziomie 4,25 mln dolarów.

Cavs i przedstawiciele Rubio rozważają różne opcje. Wynegocjowany wykup znacznej części kontraktu jest podobno już na stole.

Alternatywne opcje? Klub mógłby zdecydować się na „rozciągnięcie” płatności jego pozostałej pensji na dłuższy okres. Inną możliwością jest włączenie jego kontraktu do wymiany.

Rubio po raz ostatni zagrał 23 kwietnia w serii play-off przeciwko New York Knicks. W ubiegłym sezonie notował średnio 5,2 punktu i 3,5 asysty w 33 meczach.