Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Simmons nadal poza grą. Kiedy wróci?

NBA News: Simmons nadal poza grą. Kiedy wróci?

NBA News: Simmons nadal poza grą. Kiedy wróci?

Ben Simmons opuści co najmniej dwa kolejne tygodnie z powodu trwającego podrażnienia nerwów dolnej części pleców. Tym samym wydłuża się jego przerwa, która rozpoczęła się 6 listopada.

„Ben Simmons wykazuje stałą poprawę siły w okolicy dolnej części pleców i zwiększył indywidualną pracę na boisku. Jego status zostanie ponownie zaktualizowany za około dwa tygodnie” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Brooklyn Nets.

Ostatni występ Simmonsa miał miejsce 6 listopada podczas meczu z Milwaukee Bucks w Barclays Center, gdzie doznał kontuzji. Chociaż ukończył ten mecz, później opuścił kilka spotkań, początkowo przypisywanych „bólowi lewego biodra”.

W połowie listopada zdiagnozowano u niego naderwanie nerwu w lewej dolnej części pleców, co znacząco wydłużyło jego przerwę od grania.

Latem 2022 roku Simmons przeszedł operację. Pomimo powrotu i rozegrania 42 meczów w zeszłym sezonie, inny problem zdrowotny doprowadził do tego, że koszykarz zakończył granie w marcu.

W sześciu meczach rozegranych w tym sezonie Simmons zanotował najniższy w karierze poziom punktów na poziomie 6,5, ale za to najwyższy w karierze poziom zbiórek na poziomie 10,8 i 6,7 asyst.

27-latek jest w czwartym roku pięcioletniej umowy o wartości 177 milionów dolarów.