NBA News: Czy Zion Williamson jeszcze wróci? „To realistyczne”

NBA News: Czy Zion Williamson jeszcze wróci? „To realistyczne”

NBA News: Czy Zion Williamson jeszcze wróci? „To realistyczne”
Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

New Orlans Pelicans po dwóch meczach serii z Oklahomą City Thunder przegrywają 0-2. W obu meczach mocno doskwierała im nieobecność Ziona Williamsona. Czy Pelicans mogą liczyć na jego rychły powrót?

Zion Williamson jest poza grą od 17 kwietnia. Wówczas to – w trakcie pierwszego meczu Play In przeciwko Lakers, doznał on urazu ścięgna udowego. Bez niego Pelikanom udało się przejść turniej Play-In, natomiast rywalizacja z rozstawionymi z pierwszego miejsca Thunder przebiega jak po grudzie.

Z zawodnikiem Pelicans porozmawiał Andrew Lopez z ESPN. Zion Williamson miał ocenić, że jego powrót do gry w trakcie tegorocznych Playoffów jest „realistyczny”. Wspomniał także o tym, że uraz jest znacznie mniej poważny niż ten, który wykluczył go z Playoffów rok temu:

„Przynajmniej nie jest [tak źle jak w zeszłym roku – przyp. red.], więc to mnie jakoś tam buduje.”

– Zion Williamson

Rok temu Zion Williamson wypadł z gry już w styczniu – wtedy także był to uraz ścięgna udowego. Wówczas był jednak na tyle poważny, że zaowocował prawie półroczną przerwą.

Co może oznaczać, że Zion ocenia szanse jako „realistyczne”? Czy oznacza to powrót na przestrzeni 2-3 kolejnych meczów? Kibice Pelicans powinni mieć taką nadzieję. Jeśli nie wróci on odpowiednio szybko, seria może skończyć się… Szybko. Tak sugerowałby mecz minionej nocy, który Pelicans przegrali różnicą aż 32 punktów.

Stawiając za freebet od SUPERBET na wygraną OKC w kolejnym meczu, możesz wygrać 55 PLN
kurs z dnia: 25.04.2024
Kurs: 1.85
sprawdź
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Zion Williamson notował w tym sezonie średnio 22,9 punktu, 5,8 zbiórki i 5 asyst i rozegrał aż 70 meczów – jest to zdecydowanie najwięcej w jego 5-letniej już karierze w NBA. Dotychczas jego grę mocno hamowały kontuzje – od uszkodzenia kolana w debiutanckim sezonie, przez kontuzję stopy, która wyłączyła go na cały sezon 2021/22, aż po ostatnie problemy ze ścięgnem.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.