NBA News: Przedłużenie dla Jaysona Tatuma – najwyższy kontrakt w historii!

NBA News: Przedłużenie dla Jaysona Tatuma – najwyższy kontrakt w historii!

NBA News: Przedłużenie dla Jaysona Tatuma – najwyższy kontrakt w historii!
Photo by Adam Glanzman/Getty Images

Jak podaje Chris Haynes z TNT Sports, Boston Celtics zakończyli negocjacje dotyczące przedłużenia umowy z Jaysonem Tatumem. Kwota powala!

Według Chrisa Haynesa, Jayson Tatum – bez żadnej niespodzianki – podpisze z Celtics maksymalne przedłużenie umowy. Oznacza to 315 milionów dolarów (!) za kolejne 5 lat. Ostatni rok jest opcją gracza.

Przedłużenie umowy wejdzie w życie wraz ze startem sezonu 2025/26, czyli po zakończeniu ostatniego roku dotychczasowej umowy Tatuma. 26-letni Tatum został tym samym nowym rekordzistą: 314 milionów dolarów to największa w historii kwota, jaka pojawiła się na kontrakcie zawodnika NBA. Poprzednim rekordzistą był jego kolega z drużyny, Jaylen Brown, który z przedłużeniem wartym 304 miliony dolarów po raz pierwszy w historii przekroczył barierę 300 milionów.

Rekord Tatuma najpewniej nie potrwa długo. W przyszłym roku możliwość przedłużenia umowy będzie miał między innymi Luka Doncic. Prognozuje się, że za rok może on mieć możliwość podpisania umowy wartej aż 346 milionów za pięć lat.

Jasyon Tatum jest świeżo upieczonym mistrzem NBA z Bostonem i nic dziwnego, że zarząd Celtics bez wahania zachowuje dotychczasowy skład… Choć koszty prędzej czy później ich dosięgną. Już teraz ich łączny koszt umów na kolejny sezon wynosi ponad 190 milionów dolarów, a na sezon 2025/26 przekracza 200 milionów.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.