NBA News: Dni DeRozana w Bulls policzone! Gdzie odejdzie?

NBA News: Dni DeRozana w Bulls policzone! Gdzie odejdzie?

NBA News: Dni DeRozana w Bulls policzone! Gdzie odejdzie?
Photo by Michael Reaves/Getty Images

Joe Cowley z Chicago Sun-Times, powołując się na swoje źródła w klubie, informuje, że DeMar DeRozan opuści tego lata Chciago Bulls.

DeMar DeRozan zakończył swój kontrakt z Chicago Bulls i wszedł na rynek jako niezastrzeżony wolny agent. Przez dłuższy czas panowało jednak przeświadczenie, że zawodnik chętny jest na podpisanie nowego kontraktu z Bulls. W negocjacjach jednak – jeśli wierzyć słowom lokalnego dziennikarza Joe Cowley’a – nastąpił zwrot.

Kroplą, która przelała czarę goryczy, według Cowley’a miał być transfer Alexa Caruso za Josha Giddey’a. Od tego momentu DeRozan skłania się ku podpisaniu nowej umowy gdzieś indziej, a Bulls obrali kurs na odmłodzenie składu. Nie będzie to jednak łatwe z kontraktem Zacha LaVine’a, którego nikt nie chce przyjąć, oraz wiecznie kontuzjowanym Lonzo Ballem.

Jednym z zespołów chętnych na podpisanie DeRozana są Los Angeles Clippers, szukający zastępstwa za Paula George’a.

Niespełna 35-letni DeMar DeRozan do Bulls trafił w 2021 roku po zakończeniu przygody w San Antonio Spurs. W Chicago spędził 3 sezony, w których notował średnio 25,5 punktu, 4,7 zbiórki i 5,1 asysty na mecz, dwukrotnie meldując się w All-Star Game. Sukcesów drużynowych jednak – pomimo dobrej gry DeRozana – zabrakło.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.