NBA News: Klay Thompson w Dallas Mavericks!

NBA News: Klay Thompson w Dallas Mavericks!

NBA News: Klay Thompson w Dallas Mavericks!
Photo by Alex Goodlett/Getty Images

Jest! Klay Thompson podjął decyzję! Dołączy tego lata do Dallas Mavericks… Choć nie jest to takie proste.

Po kolei: Adrian Wojnarowski z ESPN podaje, że Klay Thompson podjął decyzję i podpisze nowy kontrakt z Dallas Mavericks. Rzucający obrońca zarobi 50 milionów dolarów za kolejne 3 lata. Jest tylko jeden haczyk. Dallas Mavericks nie mają miejsca w salary, żeby podpisaż tak wysoki kontrakt.

Żeby zmieścić nową umowę Klay’a, Mavericks z Warriors muszą dogadać się na tzw. 'sign and trade’. Oznacza to, że Klay podpisze swój kontrakt z Warriors, po czym zostanie natychmiast wymieniony do nowego klubu. Dzięki temu Mavs będą w stanie „zmieścić” nową umowę Thomspona na swojej liście płac.

Jak wyglądać będzie transfer?

Warriors otrzymają dwa drugorundowe picki: wybór Mavericks w 2031 roku, oraz gorszy spośród wyborów Sixers i Nuggets w 2025 roku. Dodatkowo otrzymują warty 16 milionów dolarów „Traded Player Exception”, czyli wyjątek, którego będą mogli w przyszłości użyć by ściągnąć w wymianie gracza z wyższym kontraktem.

Mavs z kolei oddają Josha Greena do Hornets, by zrobić miejsce na umowę Thompsona:

Mavericks: Klay Thompson

Warriors: 2x 2-rund. pick / TPE 16 M$

Hornets: Josh Green

Odejście Klay’a Thompsona z Golden State Warriors to bez wątpienia koniec pewnej epoki. Duet Curry-Thompson od początku swoich karier grał w barwach Warriors, tworząc legendarne 'Splash Brothers’, czyli najlepszy ofensywny duet obwodowych w historii NBA. Klay Thompson przez 13 lat w barwach GSW zdobył aż 4 tytuły Mistrza NBA, pięciokrotnie meldował się w Meczu Gwiazd, a dwukrotnie w All-NBA Team. Pobił rekord największej liczby punktów zdobytych w jednej kwarcie (37) i zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji wszechczasów w liczbie trafionych rzutów za trzy.

To trochę smutne, że po tych wszystkich latach, wszystkich wspólnych osiągnięciach, zbudowanej dynastii… Ostatnim meczem Klay’a w barwach Warriors było 0/10 z gry w przegranym meczu Play-In:

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.