Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Popovich o sytuacji z kibicami: było mi wstyd

NBA News: Popovich o sytuacji z kibicami: było mi wstyd

NBA News: Popovich o sytuacji z kibicami: było mi wstyd

Gregg Popovich powiedział, że nie żałuje, iż poprosił kibiców San Antonio Spurs, aby nie gwizdali na Kawhiego Leonarda podczas ostatniego spotkania z Clippers.

Przypomnijmy, że doświadczony szkoleniowiec – w trakcie drugiej kwarty – zdecydował się przerwać grę. Kawhi Leonard stał wtedy na linii rzutów wolnych. Popovich zwrócił się do fanów, którzy wygwizdywali byłego zawodnika Spurs.

– Przepraszam na chwilę. Proszę, przestańcie buczeć i pozwólcie tym chłopakom grać. Miejcie trochę klasy. My tutaj tak się nie zachowujemy. Skończcie z buczeniem – tak Popovich zwrócił się do ryczącego tłumu.

Po kilku dniach dziennikarze ponownie zapytali Popovicha o tę sprawę. Czy z perspektywy czasu inaczej by się zachował?

– Absolutnie nie! I łatwo to wyjaśnić. Słuchałem tego przez chwilę i było coraz głośniej i brzydziej. Było mi go szkoda i było mi wstyd za nasze miasto, za naszą organizację, ponieważ nie tacy jesteśmy, nie tak postępowaliśmy przez ostatnie 25 lat. To przeciwieństwo tego, jak się zachowywaliśmy i jak pracowaliśmy – odpowiedział.

– To w pewnym sensie oznaka świata, w którym dzisiaj żyjemy. Jest pełen nienawiści – dodał Popovich.

Doświadczony trener przypomniał sytuację sprzed lat, gdy Leonard i Danny Green wrócili do Spurs jako zawodnicy Toronto i obaj byli oklaskiwani przez publiczność. Klub wyemitował nawet krótkie nagranie, na którym pokazał sukcesy obu zawodników.

– Wtedy nikt nie reagował gwiazdami – zaznaczył.