Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Policja zamyka śledztwo. Giddey oczyszczony z zarzutów

NBA News: Policja zamyka śledztwo. Giddey oczyszczony z zarzutów

NBA News: Policja zamyka śledztwo. Giddey oczyszczony z zarzutów

Policja w Newport Beach ogłosiła, że zamknęła śledztwo ws. Josha Giddey’a, który miał mieć kontakt seksualny z nieletnią dziewczyną. Australijczykowi nie zostaną pozostawione żadne zarzuty.

Pod koniec listopada głośno zrobiło się na temat Australijczyka Josha Giddeya. To wtedy pojawiły się w sieci zdjęcia zawodnika Oklahomy City Thunder z dziewczyną, z którą miał odbyć kontakt seksualny. Sęk w tym, że dziewczyna nie była pełnoletnia, co od razu wywołało lawinę komentarzy. Ruszyło też – z urzędu – śledztwo przeciwko graczowi.

Po kilkunastu tygodniach mamy finisz tej sprawy. Policja wydała oficjalne oświadczenie.

„Po dokładnym i wyczerpującym śledztwie zakończyliśmy dochodzenie w sprawie informacji krążących w mediach społecznościowych dotyczących Josha Giddeya. Nasi detektywi przejrzeli wszystkie dostępne informacje i nie byli w stanie potwierdzić żadnej działalności przestępczej związanej z panem Giddeyem” – czytamy w oświadczeniu.

Adam Silver powiedział na początku grudnia, że dochodzenie biura ligi „zejdzie na drugi plan” w stosunku do procesu prowadzonego przez policję w Newport Beach.

– Generalnie będziemy współpracować z organami ścigania w zakresie, w jakim podzielą się one z nami posiadanymi informacjami – powiedział Silver podczas konferencji prasowej w Las Vegas.

Od czasu ujawnienia zarzutów, Giddey był regularnie wygwizdywany podczas meczów wyjazdowych.