NBA News: Paul George odejdzie z Clippers? Dwa zainteresowane kluby

NBA News: Paul George odejdzie z Clippers? Dwa zainteresowane kluby

NBA News: Paul George odejdzie z Clippers? Dwa zainteresowane kluby
Photo by Maddie Meyer/Getty Images

Los Angeles Clippers zakończyli obecny sezon na pierwszej rundzie Playoffów, co jest kolejną już dla nich rozczarowującą puentą rozgrywek. Czy uda im się zachować skład?

Los Angeles Clippers odpadli w pierwszej rundzie tegorocznych Playoffów po serii z Dallas Mavericks, przegranej wynikiem 2-4. Może się okazać, że przyszły sezon będzie dla zespołu już zupełnie inny – na rynek wolnych agentów wchodzą bowiem kluczowi gracze. Kończy się kontrakt Jamesa Hardena oraz – prawdopodobnie – Paula George’a.

Dlaczego prawdopodobnie? Paul George ma opcję w kontrakcie na sezon 2024/25 wartą 48,8 miliona dolarów. Jak jednak wynika z raportu Sama Amicka i Law Murray’a z The Athletic, George najprawdopodobniej zrezygnuje z opcji i wejdzie na rynek jako wolny agent.

Wśród drużyn, które będą zainteresowane podpisaniem kontraktu z PG#13 wymienia się przede wszystkim Philadelphię 76ers oraz Orlando Magic.

Sam zainteresowany jednak – cytowany przez Ohma Youngmisuka z ESPN – twierdzi, że jeszcze wcale się nad swoją sytuacją kontraktową nie zastanawiał:

„Nawet się na tym jeszcze za bardzo nie skupiam. Mam w sobie sporo do przetrawienia, jeszcze nie dotarłem do tego punktu. Nie mogę się doczekać powrotu, rozmowy z rodziną, bycia z nimi – dopiero wtedy pomyślę o kolejnym kroku… No, po prostu jeszcze nie jestem myślami przy tym.”

– Paul George

33-letni Paul George może zostać w Clippers na dłużej, licząc na sukcesy, jednak… Ostatnie 5 lat rozczarowań mogą go od tego pomysłu odwieść. Wiek PG#13 jest tu istotny ze względu na istnienie w NBA tzw. 'over 38 rule’, która zabrania podpisywania umów dłuższych niż 3-letnie graczom, którzy skończyli, bądź skończą w trakcie nowej umowy 38 lat. Przewagą, jaką mieliby Clippers nad innymi na rynku, jest 5-letnia umowa zamiast 4-letniej. Tracą jednak ten atut.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.