Odbierz extra 35 PLN na start 🎁
Oglądaj za darmo mecze na żywo 📺

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Parker o początkach pracy z Popovichem. „Dużo przeklinał, były łzy”

NBA News: Parker o początkach pracy z Popovichem. „Dużo przeklinał, były łzy”

NBA News: Parker o początkach pracy z Popovichem. „Dużo przeklinał, były łzy”
Photo by Thearon W. Henderson/Getty Images

San Antonio Spurs od lat znajdują się na dnie rankingów Konferencji Zachodniej, ale po wybraniu Victora Wembanyamy w drafcie NBA 2023 zespół ma teraz jasny kierunek. Dlatego media w USA znów dużo piszą o byłych gwiazdach klubu i trenerze Popovichu.

Na czele odbudowy San Antonio stanie Gregg Popovich, który może trenować dłużej, niż oczekiwano, teraz, gdy ma w rękach kolejną potencjalną supergwiazdę.

Popovich miał szczęście trenować kilku świetnych graczy NBA. W tym gronie byli m.in. Tim Duncan, Tony Parker i Manu Ginobili, którzy wspólnie zdobyli cztery mistrzostwa w barwach drużyny z San Antonio Spurs.

– Gregg Popovich był dla mnie naprawdę surowy. Dużo przeklinał i mówił inne szalone rzeczy. Podczas mojego debiutanckiego sezonu po treningu czasami miałem łzy w oczach pod prysznicem. Czasami trener przekraczał granicę. Nie były to przyjemne momenty – wspomniał Francuz w szczerej rozmowie.

Szokujące jest słuchanie komentarzy Parkera na temat Popovicha, mimo że ten ma reputację wymagającego trenera.

Jednak – jak wynika z ostatniej rozmowy Parkera – nie zawsze było łatwo. Popovich był bardzo ostry we współpracy. Francuz otwarcie opowiedział o tym za pośrednictwem Legion Hoops.

Należy pamiętać, że NBA w starej szkole znacznie różni się od dzisiejszej gry, w której zawodnicy są bardziej rozpieszczani zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Wygląda na to, że Popovich, gdy trenował młodego Parkera, wyznawał wiarę w twardą miłość, choć trudno polemizować z wynikami, ponieważ rozgrywający przez lata był graczem All-Star NBA.

Doskonałość na wyższym poziomie wymaga czasami ciężkiego coachingu, a Popovich ma udokumentowane doświadczenie w wydobywaniu tego, co najlepsze ze swoich zawodników. Dlatego władze Spurs wierzą w to, że Victor Wembanyama – pod okiem Popovicha – będzie jedną z gwiazd NBA.