Odbierz extra bonus na start 🎁
Oglądaj za darmo mecze na żywo 📺

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Harden nie będzie zadowolony. Tam na pewno nie trafi

NBA News: Harden nie będzie zadowolony. Tam na pewno nie trafi

NBA News: Harden nie będzie zadowolony. Tam na pewno nie trafi
Photo by Cole Burston/Getty Images

James Harden pod koniec czerwca poprosił o transfer. Najlepiej do Los Angeles Clippers. Już wiemy, że gwiazdor NBA tam nie trafi. Klub z Kalifornii zrezygnował bowiem z tego transferu.

Jak poinformował dziennikarz Brian Windhorst w podcaście „The Hoop Collective” nadawanym przez ESPN, Los Angeles Clippers nie biorą już udziału w wymianie za Jamesa Hardena. Windhorst powiedział, że to Clippers wycofali się z rozmów handlowych z Hardenem, a nie Philadelphia 76ers.

„Clippers próbowali zamienić się za Jamesa Hardena, ale do transakcji nie doszło. I z tego, co rozumiem, to zespół z Los Angeles powiedział 'okej, nic tutaj nie wskóramy. Musimy iść dalej. Być może do rozmów dojdzie jeszcze w trakcie sezonu, ale na pewno do transakcji nie dojdzie teraz” – powiedział Windhorst.

Pod koniec czerwca Harden zażądał wymianę z Philadelphii 76ers. Wszystko dlatego, że ma ogromny problem z menedżerem generalnym, którego nazwał kłamcą. Spekuluje się, że chodzi o obiecany mu duży kontrakt, gdy przed rokiem zgodził się na obniżkę zarobków. Daryl Morey z kolei nie wywiązał się ze swojej obietnicy.

Sixers ustalili jednak skomplikowaną cenę wywoławczą za Hardena. Amerykańskie media donoszą, że klub chce za gwiazdora zdecydowanie więcej, niż wynosi jego wartość rynkowa. To jednak nie oznacza, że do transakcji nie dojdzie.

Windhorst dodał bowiem, że Clippers w swoich szeregach mają jednak tyle ciekawych opcji, że są w stanie dopiąć tę transakcję w trakcie rozgrywek. Należy czekać na rozwój wydarzeń w tej sprawie.

James Harden w poprzednim sezonie w 58 meczach zdobywał średnio 21,0 punktu, 6,1 zbiórki oraz 10,7 asysty, trafiając 38,5-proc. rzutów za trzy. To 10-krotny uczestnik Meczów Gwiazd.