Odbierz extra 35 PLN na start 🎁
Darmowe transmisje na żywo 📺

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Brogdon wkurzył się na Celtics. Wiemy, dlaczego

NBA News: Brogdon wkurzył się na Celtics. Wiemy, dlaczego

NBA News: Brogdon wkurzył się na Celtics. Wiemy, dlaczego
Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images

Gary Washburn z The Boston Globe w trakcie podcastu „The Celtics Beat” wyjawił, że Malcolm Brogdon mocno zirytował się na szefów Celtics, którzy rozważali jego transfer do innego klubu. Jego przyszłość w Bostonie stoi pod znakiem zapytania.

„Ja też się o Brogdona martwię, ponieważ nic nie słyszeliśmy na temat stanu jego zdrowia, a on jest zły na zespół. Nie sądzę, by komunikacja między obiema stronami była owocna” – powiedział Washburn w trakcie podcastu.

To wymowne słowa, które sugerują, że na linii Brogdon-Celtics są mocno napięte stosunki. A wszystko z racji tego, że w czerwcu władze klubu rozważały oddanego go do innego zespołu.

Przypomnijmy, że Boston zgodził się na transakcję z udziałem trzech drużyn, na mocy której Malcolm Brogdon trafiłby do LA Clippers, a Celtics przejęliby umowę Kristapsa Porzingisa. Clippers wycofali się jednak z tej transakcji z powodu obaw o stan zdrowia Brogdona. Następnie Boston zmienił umowę i zamiast tego wysłał Marcusa Smarta do Memphis Grizzlies, wciąż przejmując kontrakt Porzingisa.

Zawodnik, który został wybrany – zdaniem innych graczy i mediów – najlepszym rezerwowym sezonu zasadniczego 2022/2023, nie ukrywa rozczarowania postawą Celtics. Liczył na to, że nadal będzie jedną z wiodących postaci w zespole. W poprzednim sezonie Brogdon notował średnio 14,9 punktu i 4,2 zbiórki.

Warto dodać, że Brogdon doznał urazu w prawym łokciu podczas play-off w 2023 roku. Natychmiast po sezonie uznano, że operacja nie jest konieczna. Celtics wskazali, że Brogdon powinien być gotowy na początek sezonu.

Gary Washburn z The Boston Globe powiedział, że Celtics powinni rozpocząć obóz przygotowawczy w większości zdrowi. Jedynym zawodnikiem, co do którego nie ma pewności, jest obrońca Malcolm Brogdon.