Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Najsilniejszy skład Lakers od lat? „Wiemy, że LeBron zaczyna 21. sezon”

NBA News: Najsilniejszy skład Lakers od lat? „Wiemy, że LeBron zaczyna 21. sezon”

NBA News: Najsilniejszy skład Lakers od lat? „Wiemy, że LeBron zaczyna 21. sezon”
Photo by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images

Generalny menedżer Los Angeles Lakers Rob Pelinka uważa, że obecny skład Los Angeles Lakers pozwoli LeBronowi Jamesowi na więcej odpoczynku w sezonie zasadniczym. Ruchy klubu na rynku transferowym były bardzo przemyślane. Trener Darvin Ham jest bardzo zadowolony z nowego zestawienia.

W sezonie 2022/2023 LeBron James rozegrał 55 występów, notując średnio 28,9 punktu, 8,3 zbiórki i 6,8 asyst na mecz. Był mocno eksploatowany. Teraz ma to się zmienić. O to zadbał – na rynku transferowym – Rob Pelinka, generalny menedżer Los Angeles Lakers. Pozyskał takich zawodników, którzy mają odciążyć LeBrona i Anthony’ego Davisa.

Nowymi postaciami w Lakers są m.in. Taurean Prince, Gabe Vincent, Christian Wood czy Cam Reddish. Nowe kontrakty otrzymali z kolei Anthony Davis, Austin Reaves, Rui Hachimura, D’Angelo Russell i Jarred Vanderbilt.

– Myślę, że bardzo świadomie podchodziliśmy do wszechstronności tego składu i jego głębokości. Myślę, że nastąpiła spora poprawa względem tego, czym dysponowaliśmy w zeszłym sezonie. Wszystko to zostało już zrobione, wiedząc, że LeBron wkracza w 21. sezon – mówi Pelinka, którego cytuje serwis nba.com.

– Musimy z nim współpracować, aby pomóc mu dotrzeć do samego końca, ponieważ taki jest jego cel. Dodanie głębi, wszechstronności, rzucania i wszystkich tych rzeczy pomoże nam to osiągnąć – dodaje.

– Mamy bardzo zrównoważony, wykwalifikowany, atletyczny i młody zestaw, który rozegrał już mnóstwo minut w NBA – twierdzi z kolei Darvin Ham. – Możemy otoczyć zarówno Jamesa, jak i AD tymi graczami, którzy przychodzą chętni do wniesienia swojego wkładu, chętni do pokazania, że mogą mieć wpływ na zwycięstwo. To pozwoli nam być bardziej efektywnymi w minutach, gdy Jamesa nie będzie na boisku – komentuje trener Los Angeles Lakers.