NBA News: Najgorsza kwarta Mavericks w sezonie, trener Kidd: Byliśmy pasywni

(Photo by Ron Jenkins/Getty Images)

Dallas Mavericks przegrali pierwszy mecz playoffowy przeciwko Los Angeles Clippers wynikiem 97:109. Mavericks rozegrali fatalną pierwszą połowę, nie radząc sobie ze sprawną defensywą rywali.

30 punktów zdobytych przez całą pierwszą połowę to najmniej w całej playoffowej historii Dallas Mavericks. Zaledwie 8 punktów zdobytych w drugiej kwarcie to – jak sprawdził Tim McMahon w archiwach ESPN – najgorsza punktowo kwarta Mavericks w tym sezonie. Ekipa Luki Doncicia fatalnie zaczęła pierwszą rundę Playoffów i dziś szukają tego przyczyn.

Stawiając za freebet na wygraną Clippers w kolejnym meczu możesz wygrać 65 PLN
kurs z dnia: 22.04.2024
Kurs: 2.20
sprawdź
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Szokująca była przede wszystkim postawa zawodników podkoszowych. Pozyskany w trakcie trade deadline z Washington Wizards Daniel Gafford był dla Mavericks dużym wzmocnieniem w drugiej połowie sezonu. Jego dobra obrona obręczy w połączeniu z niezłą dynamiką i skuteczną ofensywą, wyniosły zespół na wyższy poziom.

Wczoraj z kolei Daniel Gafford spędził na parkiecie zaledwie 14 minut. Załapał szybkie 2 faule, nie trafił 3 rzutów, odbijał się od Ivicy Zubaca na zbiórce i został przez trenera Kidda przytomnie odesłany na ławę:

„Szczerze mówić nie wyszedłem dziś gotowy do gry. Muszę być lepszy, jeśli mam wychodzić na parkiet w pierwszej piątce. Muszę być lepszy w obszarach, w których zawsze dobrze sobie radziłem w sezonie regularnym. Musze wyjść grać koszykówkę na poziomie playoffowym, a nie takim, jaki pokazałem tej nocy.”

– Daniel Gafford

Jego zastępcy nie byli lepsi. Młody Dereck Lively przez 19 minut zaliczył najgorsze w zespole plus/minus na poziomie -19, więc sporo czasu Mavs grali small-ballem z fatalnym Maxi Kleberem (1/5 z gry, bez wkładu w defensywę).

Dziennikarz związany z Mavericks, Grant Afseth, zwrócił uwagę na fakt, że Gafford opuszczał boisko utykając na jedną nogę:

Zarówno lider zespołu – Luka Doncic – jak i trener Jason Kidd zgadzają się co do diagnozy. Zawiodło nastawienie:

„Musze pozostać agresywny,. To był mój błąd w pierwszej połowie, nie byłem wystarczajaco agresywny.”

– Luka Doncic

„Oni grali fizycznie – my byliśmy pasywni.

– trener Jason Kidd

Luka Doncic zdobył w pierwszej połowie 11 punktów, trafiając fatalne 4/13 z gry, w tym 1/7 za trzy. Rozkręcił się w drugiej połowie, zdobywając ostatecznie 33 punkty, 13 zbiórek i 6 asyst – było już jednak za późno, by odwrócić losy meczu.