NBA News: Mitchell, Garland, Allen, Mobley – będą duże przetasowania w Cleveland

NBA News: Mitchell, Garland, Allen, Mobley – będą duże przetasowania w Cleveland

NBA News: Mitchell, Garland, Allen, Mobley – będą duże przetasowania w Cleveland
Photo by Adam Pantozzi/NBAE via Getty Images

Zakończył się sezon Cleveland Cavaliers, a jednocześnie rozpoczęły się spekulacje – jakie ruchy wykona klub w wakacje? Może być intensywnie.

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Choć pierwsze doniesienia po playoffowej porażce z Celtics dotyczyły posady trenera JB Bickerstaffa, cała uwaga jest skupiona wokół postaci Donovana Mitchella. Lider Cavaliers – nieobecny w końcówce Playoffów z powodu kontuzji – może tego lata podpisać przedłużenie kontraktu. Istnieją jednak pewne wątpliwości, czy uda mu się dogadać z klubem. Jeśli nie, to w 2025 roku wejdzie na rynek wolnych agentów. Taki scenariusz oznaczałby, że Cavaliers poszukają dla niego transferu już przed kolejnym sezonem:

„Cała NBA […] zwraca bacznie uwagę na tę sytuację. Wiele drużyn chciałoby złożyć ogromna ofertę za Donovana Mitchella, jeśli ten nie podpisze przedłużenia.”

– Brian Windhorst, ESPN

Choć sytuacja jest warta obserwowania, może okazać się, że zakończy się bez fajerwerków. Shams Charania i Joe Vardon z The Athletic przygotowali obszerny raport o sytuacji w Cleveland. Wynika z niego, że „w lidze coraz mocniej panuje nastrój”, że Cavaliers dogadają się z Mitchellem.

To jednak rodzi szereg dalszych implikacji. Z raportu Charanii i Vardona wynika, że decyzja Donovana Mitchella będzie miała wpływ na decyzje Dariusa Garlanda. O ile bowiem klub tak czy inaczej spróbuje rozdzielić swój dotychczasowy duet obwodowych, o tyle Rich Paul – agent Garlanda – ma stawiać sprawę jasno: Jeśli Cavs podpiszą przedłużenie z Donovanem Mitchellem, Darius Garland zażąda transferu.

To nie koniec potencjalnych przetasowań składu. Oprócz dwójki obwodowych, którzy lepiej spisują się oddzielnie niż razem, mamy też podobną sytuację pod koszem. Należy spodziewać się, że ktoś z duetu Evan Mobley & Jarrett Allen zmieni otoczenie.

Naturalnym kandydatem do transferu wydaje się Allen. Jest starszy, ma wyższy kontrakt, a klub miał być rzekomo poirytowany jego podejściem w tych Playoffach. Chodzi o kontuzję żeber, która wykluczyła go z gry w ostatnich meczach. Jarrett Allen miał rzekomo odmawiać zastrzyków przeciwbólowych, które pozwoliłyby mu wrócić na parkiet.

Evan Mobley wydaje się osobą, na którą Cavs postawią pod koszem, jednak jemu także obrywa się w obszernym raporcie The Athletic. Shams Charania sięga aż do 2021 roku, kiedy agent Mobley’a wprost odradzał Cavs wybieranie zawodnika w drafcie – Mobley i jego ludzie chcieli bowiem trafić do Thunder. Cavs ponadto nie są podobno zachwyceni tym, w jakim tempie rozwija się niespełna 23-letni Mobley.

Evan Mobley – tak jak Donovan Mitchell – może tego lata podpisać przedłużenie kontraktu.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.