NBA News: Koniec sezonu Cavaliers, trener Bickerstaff na wylocie, idą zmiany

NBA News: Koniec sezonu Cavaliers, trener Bickerstaff na wylocie, idą zmiany

NBA News: Koniec sezonu Cavaliers, trener Bickerstaff na wylocie, idą zmiany
(Photo by Jason Miller/Getty Images)

Cleveland Cavaliers właśnie przegrali serię z Boston Celtics 1-4 i odpadli z tegorocznych Playoffów. Jak wynika z raportu The Athletic, może to pociągnąć za sobą zmiany, między innymi trenera.

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Cavaliers polegli w starciu z faworyzowanymi Boston Celtics, musząc radzić sobie bez kontuzjowanych Jarretta Allena i Donovana MItchella. Zarząd najwyraźniej uznaje, że nie jest to wymówka na ostateczny wynik tegorocznej kampanii. Jak wynika z raportu Shamsa Charanii i Joe Vardona z The Athletic, Cleveland Cavaliers mają w przeciągu kilku najbliższych dni podjąć decyzję co do dalszej współpracy z trenerem JB Bickerstaffem. Uważa się, że jego pozycja jest „bardzo poważnie zagrożona”.

Trener Bickerstaff o bezpieczeństwo swojej posady został zapytany już podczas konferencji prasowej po ostatnim meczu:

„Nikt nie powiedział mi, że nie jestem już trenerem, więc zamierzam przychodzić do pracy tak długo, aż ktoś mi tego nie powie. […] Budowaliśmy to w odpowiedni sposób. Każdy kolejny rok był dla nas lepszy, wciąż stawaliśmy się lepsi, przez Play-Iny, po Playoffy.”

– JB Bickerstaff

Warto dodać, że według informacji, na które powołują się dziennikarze The Athletic, trener Bickerstaff nie cieszy się dużym zaufaniem zawodników, w tym lidera, Donovana Mitchella. Zawodnicy mają kwestionowac taktykę oraz podejście do pracy swojego trenera.

45-letni Bickerstaff trenerem Cavaliers jest od 2020 roku, kiedy to przejął tę pracę po Johnie Beileinie. Przez te cztery lata dwukrotnie wprowadził on zespół do Playoffów, rok temu odpadając w pierwszej, a w tym roku w drugiej rundzie.

Cavaliers mogą czekać również zmiany w składzie. Klub będzie w te wakacje negocjował przedłużenie kontraktu z Donovanem Mitchellem, a Darius Garland – jak wynika z raportu – może chciec odejść, jeśli Mitchell zostanie na dłużej.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.