NBA News: Kyrie Irving wypełnił warunki bonusu, otrzyma dodatkową kasę

NBA News: Kyrie Irving wypełnił warunki bonusu, otrzyma dodatkową kasę

NBA News: Kyrie Irving wypełnił warunki bonusu, otrzyma dodatkową kasę
(Photo by David Jensen/Getty Images)

Minionej nocy Dallas Mavericks odnieśli jubileuszowe, 50. zwycięstwo w obecnym sezonie. Jak się okazuje, wiąże się ono z finansowym bonusem dla Kyrie Irvinga.

Kyrie Irving zarobił dodatkowy milion dolarów za wypełnienie warunków bonusu w jego kontrakcie. Zawodnikowi Mavericks. Jeden z bonusowych zapisów wymagał od Irvinga tego, by zespół wygrał przynajmniej 50 meczów w sezonie. Margines błędu nie był duży – 50. wygraną Mavs odnieśli na 2 mecze przed końcem sezonu.

Drugi z bonusów wymagał od Irvinga rozegrania przynajmniej 65 spotkań w sezonie. Obecnie ma na koncie 58 spotkań i wiemy, że bonus jest poza jego zasięgiem.

Kształt bonusów w umowie miał zaproponować sam zawodnik. Kyrie Irving umowę z Mavs podpisał w minione wakacje po tym, jak trafił tam na ostatnie pół sezonu swojej poprzedniej umowy w ramach transferu z Nets. Kyrie związał się z Mavs na kolejne trzy sezony za łączną kwotę 120 milionów dolarów, z czego ostatni rok jest opcją gracza.

Jak duża motywacją był milionowy bonus przy zarobkach rzędu 40 baniek rocznie? Trzeba zapytać jakichś multimilionerów.

„Wiemy, że robota nie jest jeszcze skończona – ona dopiero się zaczyna. Musimy jednak celebrować małe zwycięstwa. Dziś wykonaliśmy krok w dobrym kierunku i celebrujemy to, dobicie do 50 wygranych. Niektórzy goście w naszej szatni nigdy nie doświadczyli wygrania 50 meczów w sezonie. To zasługa pracy całej organizacji, od dołu do góry.”

– Kyrie Irving

Stawiając na awans Mavs do Finału NBA za freebet od SUPERBET, możesz wygrać 388 PLN
kurs z dnia: 11.04.2024
Kurs: 13.00
sprawdź
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.
superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.