NBA News: Które kluby zapłaciły najwięcej? Prawdziwa fortuna wydana na skład!

NBA News: Które kluby zapłaciły najwięcej? Prawdziwa fortuna wydana na skład!

NBA News: Które kluby zapłaciły najwięcej? Prawdziwa fortuna wydana na skład!
Photo by Adam Pantozzi/NBAE via Getty Images

Otwiera się offseason w NBA, a więc okres, w którym drużyny NBA będą dokonywać transferów, oraz negocjować nowe umowy z zawodnikami. To okres, w którym ogromne znaczenie mają – jak to często w życiu bywa – pieniądze. Które drużyny zapłaciły w minionym sezonie najwięcej?

W lidze NBA funkcjonuje tak zwany „podatek od luksusu”. Drużyny, które na kontrakty dla swoich zawodników wydadzą więcej, niż przewiduje próg podatkowy, muszą odprowadzić dodatkową opłatę. Im bardziej klub przekroczy próg, tym wyższy podatek zapłaci. Bobby Marks z ESPN, specjalizujący się w kwestiach kontraktowych, podaje listę ośmiu drużyn, które płaciły w minionym sezonie podatek od luksusu:

• Golden State Warriors: 176.9 milliona $
• Los Angeles Clippers: 142.4 milliona $
• Phoenix Suns: 68.2 milliona $
• Milwaukee Bucks: 52.5 milliona $
• Boston Celtics: 43.8 milliona $
Denver Nuggets: 20.2 milliona $
• Miami Heat: 15.7 milliona $
• Los Angeles Lakers: 6.9 milliona $

Powyższe kwoty dotyczą wyłącznie podatku. Będący na szczycie listy Golden State Warriors zapłacili blisko 177 milionów dolarów podatku, płacąc jednocześnie 206 milionów dolarów za wszystkie kontrakty swoich graczy w minionym sezonie. Oznacza to, że skład Warriors, który nie zameldował się nawet w Playoffach, kosztował klub łącznie około 383 miliony dolarów.

Suma uzbierana z podatków od luksusu, została podzielona po równo pomiędzy pozostałe 22 drużyny, którym udało się utrzymać poniżej progu podatkowego. Każda z pozostałych ekip otrzymała z tego tytułu blisko 12 milionów dolarów.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.