Doncic: „Muszę się wiele nauczyć” – Czy Mavs utrzymają skład na przyszły sezon?

Doncic: „Muszę się wiele nauczyć” – Czy Mavs utrzymają skład na przyszły sezon?

Doncic: „Muszę się wiele nauczyć” – Czy Mavs utrzymają skład na przyszły sezon?
(Photo by Elsa/Getty Images)

Boston Celtics zostali Mistrzami NBA, będąc wyraźnie najlepszą drużyną w tym sezonie. Nieco uwagi należy się także przegranym finalistom, Dallas Mavericks. Wszystko wskazuje na to, że uda im się namieszać także w przyszłym sezonie.

Mecze NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

„Wciąż muszę się wiele nauczyć. To moje pierwsze Finały NBA, więc zamierzam wyciągnąć z nich lekcję, z pewnością.”

– Luka Doncic

Wyciągnięte lekcje są cenne, ale na nic się nie zdadzą, jeśli nie uda się wrócić jako zespół w zblizonym kształcie. Jak prezentuje się sytuacja Mavs przed przyszłym sezonem?

Wszyscy gracze Dallas Mavericks mają ważne kontrakty na przyszły sezon, za wyjątkiem Derricka Jonesa Jr. oraz Markieffa Morrisa. Przede wszystkim zatrzymanie tego pierwszego będzie istotne – stanowił on ważny punk defensywy Mavericks.

Cała reszta zespołu ma wazne kontrakty na przyszły sezon – większość graczy na więcej niż jeden. Przyszłę rozgrywki będą ostatnimi w kontrakcie Tima Hardaway’a Jr. i Dante Exuma. Cała reszta jednak – Kyrie z Luką, Daniel Gafford, Dereck Lively, PJ Washignton – mają umowy na przynajmniej dwa kolejne sezony.

„Czuję się świetnie – dokonaliśmy kilku świetnych ruchów. Powiedziałbym, że przez ostatnie 5 miesięcy byliśmy wspólnotą. Jestem dumny z każdego, kto wyszedł na parkiet, z wszystkich trenerów, wszystkich ludzi za kulisami. Oczywiście, nie wygraliśmy Finałów, ale to i tak był kawał sezonu w naszym wykonaniu.”

– Luka Doncic

Mavs nie będą mieli więc problemów z zatrzymaniem skłądu na kolejny sezon – czy mają jednak miejsce na wzmocnienia?

Na ten moment 13 graczy znajduje się pod kontraktem na kolejne rozgrywki (Umowa Dante Exuma jest niegwarantowana, więc może to być też 12). Biorąc pod uwagę, że zatrzymanie Jonesa Jr. będzie priorytetem, oraz jedynym ruchem pozwalającym przekroczyć salary cap (podpisanie własnego gracza pozwala omijać pewne limity), zostaje do obsadzenia jedno miejsce. Jako klub, który przekroczy próg podatku od luksusu, Mavs będą dysponować wyjątkiem Mid Level Exception o wysokości 5,2 miliona dolarów.

Czy jest to kwota, która skusi przydatnego weterana?

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.