NBA News: Będzie kasa dla Tatuma i White’a? Co z przyszłością Horforda?

NBA News: Będzie kasa dla Tatuma i White’a? Co z przyszłością Horforda?

NBA News: Będzie kasa dla Tatuma i White’a? Co z przyszłością Horforda?
(Photo by Elsa/Getty Images)

Doniesienia te nie są niespodzianką – w zasadzie były one formalnością. Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Boston Celtics przygotowują się do przedstawienia Jaysonowi Tatumowi oferty przedłużenia kontraktu.

Mecze NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Oferta dla Jaysona Tatuma – jak można się domyślać – będzie kontraktem maksymalnym. W przypadku Tatuma wyniesie to 315 milionów dolarów za kolejne 5 lat gry.

Przyszły sezon jest ostatnim gwarantowanym w umowie Jasyona Tatuma. Sezon 2025/26 to już opcja gracza w jego umowie, warta 37 milionów. 26-letni Tatum będzie w przyszłym sezonie drugim najlepiej zarabiającym graczem Celtics, za Jaylenem Brownem. Rok starszy Brown podpisał maksymalne przedłużenie wcześniej – za 5 lat otrzymał 304 miliony dolarów i był pierwszym w historii graczem, który otrzymał umowę wartą przynajmniej 300 milionów.

Wojnarowski dodaje, że Celtics postarają się także wypracować przedłużenie dla Derricka White’a, którego umowa z Celtics dobiega końca po przyszłym sezonie. Pod względem finansowym będzie to bardzo trudne – właściciel musi być gotowy na opłacenie potężnego podatku od luksusu.

Choć przyszłość Celtics będzie kosztowna, to zachowanie obecnego składu na przyszły sezon nie będzie większym wyzwaniem – wszyscy najważniejsi gracze będą mieli w kolejnych rozgrywkach ważne umowy. Także 38-letni Al Horford, który w rozmowie z Davem McMenaminem z ESPN zdradza, że nie zamierza kończyć kariery:

„Jeśli chodzi o mnie, to nie nakładam na nic ram czasowych. Chcę robić wszystko, by czuć się zdrowo, by cieszyć się tym co robię. Jestem wdzięczny za wsparcie żony, za wsparcie całej rodziny. To dla mnie wiele znaczy. Czuję, że jestem o to pytany już od kilku lat, a ja czuję się dobrze, chcę grać dalej. Czemu nie grać dalej? Nie chcę się ograniczać.”

– Al Horford

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.