NBA News: Kluczowy gracz Knicks wrócił tuż przed Playoffami

NBA News: Kluczowy gracz Knicks wrócił tuż przed Playoffami

NBA News: Kluczowy gracz Knicks wrócił tuż przed Playoffami
(Photo by Patrick McDermott/Getty Images)

Do gry po 9 meczach przerwy wrócił OG Anunoby. Dla New York Knicks jest on kluczową postacią przed nadchodzącymi Playoffami.

W meczu z Chicago Bulls po 9 meczach przerwy do gry wrócił OG Anunoby. Po zaleczeniu prawego łokcia wyszedł na parkiet na niespełna 29 minut, trafiając w międzyczasie 5/8 rzutów z gry, zdobywając 12 punktów, zbiórkę i 2 przechwyty. Choć zanotował plus/minus na poziomie +5, jego Knicks ostatecznie przegrali z Chicago Bulls:

New Yrok Knicks pozyskali OG Anunoby’ego w lutym, w trakcie trade deadline. W pierwszych 14 meczach z Anunobym odnieśli aż 12 zwycięstw, a były gracz Raptors okazał się kluczowym elementem zespołu. Niestety, od tego czasu Anunoby zmagał się z odnawiającą się kontuzją łokcia, która zabrała mu łącznie aż 27 spotkań.

„OG to długi, skrzydłowy obrońca, wszechstronny ofensywnie, ma umiejętności rzutowe, potrafi kozłować. Może bronić na kilku pozycjach. Może grać na kilku pozycjach w ataku. Robi wszystkiego po trochu i robi to dobrze.”

– trener Tom Thibodeau

Oprócz Anunoby’ego – który miejmy nadzieję, że już na dobre wraca do gry – Knicks musieli radzić sobie też z kontuzjami innych ważnych zawodników. Dużą część sezonu opuścił Mitchell Robinson, który kilka meczów temu zdążył już jednak wrócić do składu. Kilka dni temu pojawiła się za to informacja, że w tym sezonie nie zobaczymy już Juliusa Randle, który zmuszony jest poddać się operacji kontuzjowanego barku.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.