NBA News: Trener Pistons nie zamierza rezygnować po fatalnym sezonie

NBA News: Trener Pistons nie zamierza rezygnować po fatalnym sezonie

NBA News: Trener Pistons nie zamierza rezygnować po fatalnym sezonie
Photo by Christian Petersen/Getty Images

Jak podaje Jake Fischer z Yahoo!Sports, Monty Williams – trener Detroit Pistons – nie zamierza rezygnować ze swojej posady.

Detroit Pistons są właśnie na finiszu fatalnego sezonu – jak do tej pory notują bilans 13-65, co oznacza, że nie wygrali nawet 17% rozegranych spotkań. Problem polega jednak nie na tym, ze klub zajmuje niskie miejsce w tabeli – ono daje możliwość wyboru z wysokim pickiem w drafcie i wiele drużyn o to zabiega. Sęk w tym, że przedsezonowe oczekiwania były inne.

Przed tym sezonem Detroit Pistons podpisali z trenerem Monty Williamsem kontrakt warty 78,5 miliona dolarów za 6 lat, co uczyniło z Williamsa najlepiej zarabiającego trenera w lidze. Klub dysponuje młodymi, obiecującymi zawodnikami jak Jalen Duren, Ausar Thompson i Jaden Ivey, oraz już bardzo dobrym, a wciąż młodym Cadem Cunninghamem. Tak duży kontrakt dla trenera, który dwa lata wcześniej prowadził Suns do 64 zwycięstw, musiał więc oznaczać ambicje.

Tak słaby wynik tegorocznych Pistons skłaniał więc do zastanowienia się nad tym, czy Monty Williams powinien utrzymać posadę. Zwolnienie tak dużo zarabiającego trenera po pierwszym roku uchodziłoby jednak za niegospodarność. Jedyną opcją było więc wykupienie kontraktu przez Williamsa. Jak jednak wynika z doniesień Yahoo!Sports, Williams nie jest otwarty na taką opcję.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.