Jakub Nizioł odchodzi ze Śląska!

Jakub Nizioł odchodzi ze Śląska!

Jakub Nizioł odchodzi ze Śląska!
Jakub Nizioł / foto: Andrzej Romański / PLK

To już pewne. Jakub Nizioł nie będzie dłużej zawodnikiem Śląska Wrocław, mimo że otrzymał ofertę nowego, długoletniego kontraktu ze strony 18-krotnych mistrzów Polski. Z naszych informacji wynika, że kadrowicz wyjeżdża z kraju i zagra w bardzo mocnej lidze zagranicznej!

Jakub Nizioł był jednym z najgorętszych nazwisk na liście „wolnych Polaków do wzięcia”. Reprezentant wzbudzał zainteresowanie kilku klubów w ORLEN Basket Lidze. Wiemy, że 28-latek otrzymał ofertę nowego, długoletniego kontraktu ze strony Śląska Wrocław, klubu, w którym występował w dwóch ostatnich sezonach.

Przedstawiciele 18-krotnych mistrzów Polski – na czele z trenerem Miodragiem Rajkoviciem – bardzo chcieli kontynuować z nim współpracę, widząc w nim jednego z liderów drużyny. Wiemy, że do transakcji jednak nie dojdzie. Nizioł zdecydował się bowiem przyjąć ofertę z klubu z ligi francuskiej!

Jakub Nizioł opuszcza szeregi Śląska Wrocław

Słyszymy, że Polak ma trafić do beniaminka PRO A, który zaoferował mu niezłe warunki finansowe, a także zagwarantował dużą rolę w zespole. Nizioł ma być jedną z ważniejszych postaci w drużynie.

Warunki umowy są już ustalone, lada moment strony złożą podpisy” – takie głosy docierają do nas z obozu samego zawodnika.

To duży awans w karierze reprezentanta Polski, który od zawsze deklarował chęć wyjazdu i spróbowania swoich sił w mocniejszej lidze. Francuska liga to jedna z topowych lig w Europie. Od sezonu 2024/2025 Francuzi będą mieli aż trzech przedstawicieli w Eurolidze!

Nizioł w minionych rozgrywkach zdobywał średnio 11 punktów w barwach Śląska Wrocław na parkietach ORLEN Basket Ligi. Teraz będzie kontynuował swoją karierę we Francji.