Darmowe transmisje meczów na żywo 📺
Darmowe kotno gracza i extra 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Kiepskie wieści dla fanów Lakers. Koniec kultowego serialu

NBA News: Kiepskie wieści dla fanów Lakers. Koniec kultowego serialu

NBA News: Kiepskie wieści dla fanów Lakers. Koniec kultowego serialu
Photo by Rodin Eckenroth/Getty Images

To już pewne! Platforma HBO Max poinformowała, że nie będzie kontynuowała produkcji świetnego serialu „Lakers: Dynastia zwycięzców”, który przedstawił historię jednej z najpopularniejszych drużyn w historii NBA.

HBO potwierdziło, że drugi sezon, którego premiera odbyła się 17 września, będzie ostatnią częścią tego świetnego serialu, dodając końcowe wstawki, które zapewniają dodatkowy kontekst dotyczący kluczowych graczy i personelu front-office, w tym Magica Johnsona, Kareema Abdula-Jabbara i Jerry’ego Westa.

Oglądalność serialu spadła w siedmioodcinkowym drugim sezonie, który opisywał kapitalną rywalizację Lakersów z Boston Celtics. Drugi sezon zanotował na początku oglądalność wynoszącą 629 tys. widzów. To spory spadek względem debiutanckiego odcinka pierwszego sezonu, który przyciągnął 901 tys. widzów.

Do niedawna autor książki, na której oparty jest serial, Jeff Pearlman, za pośrednictwem mediów społecznościowych lobbował na rzecz trzeciego sezonu, wyrażając nadzieję, że jest to nadal możliwe, jednocześnie powołując się na obawy dotyczące oglądalności.

Serial wywołał pewne kontrowersje już w pierwszym sezonie, a Abdul-Jabbar i West skrytykowali dokładność programu. West zażądał wycofania się i przeprosin za pośrednictwem swojego prawnika, a Abdul-Jabbar nazwał serial „nieuczciwym”, twierdząc, że portrety stanowią „proste przedstawienie postaci”.

HBO broniło serialu, twierdząc, że został on szeroko zbadany, zauważając jednocześnie, że istnieje wystarczający precedens w zakresie programów opartych na faktach „częściowo fabularyzowanych w celach dramatycznych”.

W serialu wystąpiła liczna obsada, w tym John C. Reilly jako właściciel Lakers Jerry Buss, Quincy Isaiah jako Johnson, Adrien Brody jako były trener Pat Riley i Solomon Hughes jako Abdul-Jabbar. Pierwszy sezon otrzymał jedną nominację do nagrody Emmy za zdjęcia.