NBA News: Jimmy Butler na wylocie? Jest na celowniku jednego z klubów

NBA News: Jimmy Butler na wylocie? Jest na celowniku jednego z klubów

NBA News: Jimmy Butler na wylocie? Jest na celowniku jednego z klubów
(Photo by Megan Briggs/Getty Images)

Po dość rozczarowującym, naznaczonym kontuzjami sezonie Miami Heat, pojawiają się kolejne doniesienia w sprawie przyszłości Jimmiego Butlera.

Jimmy Butler nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Rok po tym, jak jego Miami Heat sensacyjnie weszli do Finałów NBA, a on sam rozegrał rewelacyjne Playoffy, Jimmy zaliczył wyraźny spadek efektywności, nie dokończył sezonu przez kontuzję, a Heat odpadli w pierwszej rundzie.

Ostatnie doniesienia sugerują, że Jimmy Butler chce podpisać z Miami Heat przedłużenie umowy jeszcze tego lata – pisaliśmy o tym w zeszłym tygodniu. Miami Heat nie muszą jednak zgadzać się na propozycję swojego weterana. Jeśli Miami Heat nie przedłużą umowy z Butlerem, ten może stać się celem transferowym.

Według Marca Steina, który powołuje się na słowa jednego z anonimowych ligowych managerów, głównym kandydatem do pozyskania Jimmiego Butlera w ewentualnej wymianie mogą być Philadelphia 76ers. Stein zwraca uwagę na fakt, że Sixers będą dysponować tego lata około 60 milionami dolarów do wydania, a ich celem będzie dodanie graczy do duetu Maxey-Embiid.

Jimmy Butler ma jeszcze gwarantowaną umowę na przyszły sezon (48,8 miliona dolarów) i opcję gracza na sezon 2025/26 (52,4 miliony dolarów). Po sezonie 2025/26 Butler będzie miał już prawie 37 lat.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.