NBA News: Co dalej z Miami Heat? Kilka opcji Jimmiego Butlera

NBA News: Co dalej z Miami Heat? Kilka opcji Jimmiego Butlera

NBA News: Co dalej z Miami Heat? Kilka opcji Jimmiego Butlera
(D.A. Varela/Miami Herald/Tribune News Service via Getty Images)

Miami Heat zakończyli minionej nocy swój sezon, przegrywając serię z Boston Celtics. Czas zacząć zastanawiać się co dalej – zwłaszcza w kontekście kontraktu Jimmiego Butlera.

ten sezon był wyjątkowo rozczarowujący dla Miami Heat, którzy przecież jeszcze rok temu znajdowali się w Finałach NBA. Trzeba jednak wskazać na zdrowie zawodników jako na jeden z kluczowych czynników tegorocznego wyniku. Okazuje się bowiem, że Jimmy Butler, Tyler Herro i Bam Adebayo – trójka liderów ekipy – rozegrała ze sobą w tym sezonie wspólnie tylko 49 meczów.

Jimmy Butler nie był zdrowy także w kluczowym momencie sezonu, w trakcie Playoffów – podobnie jak pozyskany w trakcie sezonu Terry Rozier, z którym wiązano w Miani spore nadzieje.

Czy Miami Heat powinni dokonać zmian w składzie na kolejny sezon? Nie będzie to proste. Oprócz Haywooda Highsmitha, wszyscy gracze Heat mają ważne kontrakty na kolejny sezon. Heat już teraz mają zajęte 182 miliony dolarów w salary cap na kolejne rozgrywki, co nie daje wiele pola do manewrów na rynku.

Jimmy Butler ma ważny kontrakt na kolejny sezon, za który zarobi 48,7 miliona dolarów. Rozgrywki 2025/26 są opcją gracza w kontrakcie Butlera – może on podjąć ja i zarobić 54,2 miliona dolarów.

Decyzja leży jednak po stronie Jimmiego. Jak podaje Bobby Marks z ESPN, zawsze świetnie zorientowany w sprawach kontraktowych, Jimmy Butler od 7 lipca będzie mógł skorzystać z opcji na sezon 2025/26 i podpisać roczne przedłużenie kontraktu warte 58,6 miliona dolarów. Może też zrezygnować z opcji i już teraz podpisać dwuletnią umowę o łącznej wartości 112,9 miliona dolarów.

W przypadku decyzji Jimiego Butlera trzeba mieć na uwadze jego wiek. Lider Heat niebawem kończy 35 lat i musi pamiętać o zasadzie over-38. Polega ona na tym, że klub nie może zaproponować umowy dłuższej niż 3-letniej zawodnikowi, który ma już 38 lat, lub skończy 38 lat w czasie trwania rzeczonej umowy.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.