NBA News: Jeden dolar za Mistrzostwo? Dziwny kontrakt gracza Lakers!

NBA News: Jeden dolar za Mistrzostwo? Dziwny kontrakt gracza Lakers!

NBA News: Jeden dolar za Mistrzostwo? Dziwny kontrakt gracza Lakers!

Spencer Dinwiddie w trakcie Trade Deadline został przehandlowany z Brooklyn Nets do Toronto Raptors. Zawodnik został od razu zwolniony z kanadyjskiego klubu i podpisał nową umowę z Los Angeles Lakers. Okazuje się, że nowa umowa Dinwiddiego zawiera nietypowy zapis.

Kontrakt Dinwiddiego na sezon 2023/24 gwarantował mu 20 milionów dolarów – zwolnienie z Raptors powoduje, że otrzyma on resztę należnego mu wynagrodzenia w ratach, a jako wolny agent mógł podpisać nowy kontrakt z dowolnym klubem. Wybrał minimalną, wartą 1,5 miliona dolarów umowę od Los Angeles Lakers, w której znajduje się bonus. Jeśli Lakers wygrają mistrzostwo, Spencer Dinwiddie zarobi więcej o… całego 1 dolara.

Dinwiddie wytłumaczył na konferencji prasowej, że bonus to wewnętrzny żart pomiędzy nim, a jego agentem, Jasonem Glushonem:

„No więc w mojej ostatniej umowie była cała masa bonusów związanych z wygrywaniem i tego typu rzeczami. Jednym z nich był dolar za zdobycie mistrzostwa. Wiele osób uznało, że to całkiem zabawne, kiedy podpisywałem umowę z Washington Wizards, ale ja i Glushon [agent Dinwiddiego – przyp. red.] umówiliśmy się, że zachowamy ten bonus w każdej kolejnej podpisanej umowie – o ile będzie to możliwe. To taki nasz wewnętrzny żarcik.”

– Spencer Dinwiddie

30-letni Diwniddie ma być dla Lakers wsparciem na pozycji rezerwowego rozgrywającego, jednak jak do tej pory rozgrywał dość przeciętny sezon w barwach Nets. W 48 rozegranych meczach (wszystkie w pierwszej piątce) notował średnio 12,6 punktu, 3,3 zbiórki i 6 asyst, trafiając zaledwie 32% rzutów z dystansu.

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.