NBA News: „To elitarny obrońca” Sochan wychwalany

NBA News: „To elitarny obrońca” Sochan wychwalany

NBA News: „To elitarny obrońca” Sochan wychwalany

Victor Wembanyama pochwalił umiejętności defensywne swojego kolegi z drużyny, Jeremy’ego Sochana, podkreślając ogromny progres w jego grze podczas drugiego roku pobytu na parkietach NBA. Swoje – po meczu z Raptors – dorzucił także Gregg Popovich.

Francuz wyraził swój podziw dla zdolności obronnych Sochana, podkreślając rzadkość graczy z takimi umiejętnościami w lidze.

– Na palcach jednej ręki można policzyć, ilu zawodników w tej lidze potrafi bronić tak jak on. Jest to jego wielkim atutem, a on jest dopiero w drugim sezonie gry na parkietach NBA. Ma jeszcze wiele do pokazania. To elitarny obrońca – cytuje jego wypowiedź Tom Orsborn.

Pomimo tego, że jest dopiero drugi rok w lidze, Sochan już wywarł znaczący wpływ swoją defensywną obecnością. Niedawno o jego zawziętej postawie w obronie mówił m.in. Patrick Beverley. Także wychwalał Polaka za postawę po tej części parkietu.

W ostatnim spotkaniu z Raptors Jeremy Sochan – przez większość czasu – był w defensywie odpowiedzialny za krycie Scottie’ego Barnesa, gracza, który wystąpi w All-Star Game. Reprezentant Polski po raz kolejny pokazał się z dobrej strony po bronionej stronie parkietu. Skrzydłowy Raptors trafił jedynie trzy z 15 rzutów z gry, popełniając również pięć strat.

– Jestem dumny z jego dzisiejszego występu. Podjął się wyzwania, bo Scottie Barnes to kawał świetnego zawodnika. Przez cały mecz wykonywał jednak świetną pracę. Jeremy jest do tego zdolny – komentował występ Polaka Gregg Popovich.

W tym sezonie notuje średnio 11,3 punktu, 6,1 zbiórki i 3,7 asysty. Sochan udowodnił, że jest wszechstronnym graczem w zespole Spurs.

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.