Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Gwiazdy Clippers reagują na transfer Hardena. „To wspaniała historia”

NBA News: Gwiazdy Clippers reagują na transfer Hardena. „To wspaniała historia”

NBA News: Gwiazdy Clippers reagują na transfer Hardena. „To wspaniała historia”
(Wally Skalij/Los Angeles Times via Getty Images)

W ostatnich dniach Los Angeles Clippers dodali do składu kolejną supergwiazdę, pozyskując Jamesa Hardena z Philadelphia 76ers. Harden dołącza już do zgranego zespołu, w skład którego wchodzą m.in. Paul George, Russell Westbrook i Kawhi Leonard. Każdy z nich zabrał głos na temat ostatniego transferu.

– Myślę, że jestem podekscytowany. Wiem, że to jeden z najlepszych graczy, jaki kiedykolwiek stanął na parkiecie NBA – powiedział Leonard, którego cytuje Melissa Rohlin z FOX Sports.

Harden jest 10-krotnym uczestnikiem All-Star, siedmiokrotnym graczem All-NBA i trzykrotnym królem strzelców. W ubiegłym roku dla drużyny 76ers notował średnio 21,0 punktów i 10,7 asyst.

Dodanie Hardena z pewnością powinno otworzyć możliwości dla reszty zespołu. Główny trener Clippers Ty Lue powiedział dziennikarzom, że dział analityki zespołu stwierdził, że Harden wykreował swoim kolegom z drużyny 350 otwartych rzutów w sezonie 2022-2023.

Ciekawostką jest fakt, że George, Westbrook, Leonard i Harden dorastali w południowej Kalifornii.

– Nie ma lepszej historii do opowiedzenia niż czterech chłopaków z południowej Kalifornii, którzy dokonali czegoś, czego nikt nigdy wcześniej nie dokonał. Mamy dużo pracy do wykonania. Ale wszyscy mamy wielką nadzieję, że uda nam zbudować poważną ekipę – powiedział George.

– Rozmawiam z Jamesem przez cały rok. Komunikujemy się jak przyjaciele. Mamy świetne relacje – twierdzi Westbrook.

Clippers mają trochę czasu, aby Harden zaaklimatyzował się do nowych warunków. Zespół zagra dopiero w poniedziałek. Na wyjeździe z Knicks.