Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Gortat reaguje na rekord Sochana. „To może dać mu wiatr w żagle”

NBA News: Gortat reaguje na rekord Sochana. „To może dać mu wiatr w żagle”

NBA News: Gortat reaguje na rekord Sochana. „To może dać mu wiatr w żagle”
wikimedia commons

Jeremy Sochan w ostatnich dniach zagrał najlepszy mecz w karierze, bijąc przy okazji Marcina Gortata pod względem zdobytych punktów. Ten zabrał głos na temat występu rodaka, komplementując go, mówiąc przy okazji, że jest jeszcze kilka rekordów do pobicia.

31 punktów – to do tej pory był najlepszy wynik Polaka na parkietach NBA. W 2014 roku ustanowił go Marcin Gortat. To już nieaktualne. Na szczycie tej klasyfikacji jest już Jeremy Sochan, który w meczu z Atlantą Hawks zdobył 33 punkty. Niestety nie poprowadził Spurs do zwycięstwa.

– Gratulacje! Taki mecz może dać mu dużo pewności siebie, może dać mu wiatr w żagle, żeby rozwijał się w kolejnych spotkaniach. Jest jednak jeszcze parę moich fajnych osiągnięć do pobicia w NBA – powiedział w rozmowie z serwisem sport.pl Marcin Gortat.

– Były rzeczy, które mogłem zrobić lepiej, ale ogólnie był to bardzo dobry mecz. Często jednak zbytnio się spieszę i popełniam straty, jak ta z błędem kozłowania czy faul w ataku. Takie rzeczy mogę wyeliminować – mówił sam Sochan na konferencji prasowej.

Sochan jest w tym momencie piątym strzelcem Spurs ze średnią 11,6 punktu na mecz, do tego dokłada po 5,5 zbiórki oraz 4,4 asysty

– Jeremy te swoje mecze trochę przeplata – dobre ze słabymi, dużo występów jest średnich. No i pojawia się pytanie o to, czy Sochan w roli jedynki to rozwiązanie, którego Spurs w tej chwili potrzebują – zaznaczył Gortat.

– Jest jednak jeszcze parę moich fajnych osiągnięć do pobicia w NBA: średnie na poziomie double-double, po kilkadziesiąt takich meczów w sezonie, to ciężkie cyfry do wykręcenia. Do tego siedem sezonów w play-off, sporo meczów w finałach i półfinałach konferencji – wylicza Gortat