NBA News: Fatalny mecz Sochana. Popovich nie wytrzymał

Photos by Michael Gonzales/NBAE via Getty Images

To jeden z najsłabszych meczów Jeremy’ego Sochana na parkietach NBA w tym sezonie. Polak został zdjęty z boiska na początku trzeciej kwarty w starciu z Minnesota Timberwolves. Spurs przegrali mecz 105:114.

Sochan, który latem ma zagrać w reprezentacji Polski podczas kwalifikacji do IO, zaliczył bardzo kiepski występ w starciu z Timberwolves, jedną z czołowych ekip w Konferencji Zachodniej.

Polak na parkiecie spędził zaledwie 16 minut. W tym czasie był bardzo niewidoczny. Reprezentant Polski nie zdobył punktów. Zapisał przy swoim nazwisku tylko asystę i faul.

Sochan swój występ w meczu zakończył w pierwszej minucie trzeciej kwarty, gdy decyzją trenera Gregga Popovicha został zdjęty z boiska. Szkoleniowiec Spurs był bardzo niezadowolony z postawy Polaka.

Drużyna w całym meczu popełniła aż 23 straty. Popovich był wściekły. Na konferencji prasowej wygłosił jedynie krótkie oświadczenie, po którym opuścił salę.

– Nie możesz wygrać spotkania, w którym oddałeś przeciwnikom 30 punktów po swoich stratach – przyznał na konferencji Gregg Popovich.

Kolejnym rywalem Spurs będą Oklahoma City Thunder.