Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Draymond Green kończy karę! Kiedy wróci do gry?

NBA News: Draymond Green kończy karę! Kiedy wróci do gry?

NBA News: Draymond Green kończy karę! Kiedy wróci do gry?

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Draymond Green skończył swoją karę zwieszenia. Przypomnijmy – Draymond Green został przez ligę zawieszony na czas nieokreślony za liczne agresywne zachowania w tym sezonie, których kulminacją było uderzenie w twarz Jusufa Nurkicia.

Draymond Green z powodu zawieszenia był nieobecny podczas ostatnich 12 meczów Golden State Warriors. W międzyczasie miał on odbyć szereg aktywności, które miały pomóc mu w radzeniu sobie z gniewem i agresją. Liga NBA wystosowała oświadczenie, zgodnie z którym Green odbył proces terapeutyczny z sukcesem:

„Green wykonał kroki, które udowadniają jego zaangażowanie w to, by dostosować się do standardów, jakich oczekujemy od zawodników NBA. Brał udział w spotkaniach z doradcami, wielokrotnie spotykał się z przedstawicielami NBA, Warriors i związku graczy. Te spotkania będą kontynuowane przez cały sezon.”

– fragment oświadczenia NBA

Kiedy możemy spodziewać się powrotu Draymonda Greena na parkiet? Zawodnik po dłuższej nieobecności, ale przede wszystkim rozbracie z drużyną i drużynowym treningiem, potrzebować będzie czasu, żeby wrócić do formy meczowej. Według doniesień Wojnarowskiego, powrót na parkiet ma zająć mu około tygodnia.

Draymond Green w 15 meczach, jakie zdążył rozegrać w tym sezonie, notował średnio 9,7 punktu, 5,5 zbiórki i 5,8 asysty. Pod jego nieobecność Warriors notowali bilans 7-5, więc poradzili sobie bez niego całkiem dobrze. Jego umiejętności i doświadczenie mimo wszystko powinny jednak pomóc trenerowi Stevowi Kerrowi w budowaniu rotacji zespołu.