NBA News: Dobre wieści w Sixers! Trener o powrocie Embiida

NBA News: Dobre wieści w Sixers! Trener o powrocie Embiida

NBA News: Dobre wieści w Sixers! Trener o powrocie Embiida

Philadelphia 76ers od początku lutego muszą radzić sobie bez swojego lidera, Joela Embiida. Wypadł on z gry z powodu kontuzji kolana, mocno komplikując sezon zespołu. Trener Nurse ma jednak dobre prognozy.

W trakcie spotkania Sixers z Warriors, rozgrywanego ostatniego dnia stycznia, Jonathan Kuminga nieszczęśliwie upał na kolano Joela Embiida, powodując kontuzję. Nie bez znaczenia był fakt, że Embiid już wcześniej w sezonie skarżył się na problemy z kolanem:

Joel wypadł wówczas z gry i od razu wiadomo było, że przerwa potrwa. Nie było jednak jasne, czy lider będzie w stanie wrócić jeszcze w bieżącym sezonie. Były co do tego duże wątpliwości. Na wczorajszej konferencji przed meczem z Clippers, trochę optymizmu przyniósł jednak trener Nick Nurse:

„Myślę, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wróci przed Play-In, przed Playoffami.”

– trener Nicks Nurse

Po kontuzji Embiida Sixers notują bilans 10-17 i w międzyczasie spadli z 3. na 8. miejsce w konferencji wschodniej. Obecnie muszą więc walczyć o to, by miec lepsze rozstawienie w turnieju Play-In, albo – najbardziej optymistycznym scenariuszu – awansować bezpośrednio do Playoffów.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Sixers do Playoffów dostaną się – jeśli w ogóle – przez Play-In. Krótki turniej z seriami jednomeczowymi będzie znacznie łatwiejszy, jeśli do dyspozycji będzie już Joel Embiid. Przypomnijmy – turniej Play-In rozpocznie się 16 kwietnia.

Wierzysz, że Embiid wróci i pomoże Sixers?
30 użytkowników już oddało swój głos Ankieta
 • tak
  Tak!
  powalczą w Playoffach
 • nie
  Nie…
  bez szans, Play-Iny i do domu
 • tak
  Tak!
  24 głosów
 • nie
  Nie…
  6 głosów
Wczytywanie…
superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.