NBA News: Kontuzja w obozie Bucks, duże osłabienie przed Playoffami

Photo by Gary Dineen/NBAE via Getty Images

Zazwyczaj informacje o zawodnikach NBA w pierwszej kolejności podają najlepiej poinformowani dziennikarze, jak Adrian Wojnarowski, czy Shams Charania. Inaczej jest w przypadku Pata Beverley’a. Zawodnik Milwaukee Bucks przeważnie sam podaje informacje na swój temat za pośrednictwem swojego podcastu, Pat Bev Pod, którego jest współprowadzącym. Nie inaczej było tym razem.

Pat Beverley poinformował w swoim podcaście, że doznał uszkodzenia ścięgna w nadgarstku.

„Po meczu wchodzę do pokoju, tam sześciu gości, patrzę i myślę sobie: Co jest k*rwa? Rozmawiam z lekarzem i oni informują mnie, że zerwałem ścięgno w prawym nadgarstku i będę potrzebował operacji, która wyłącza mnie z gry na 3-4 miesiące.”

– Pat Beverley

Zawodnik powiedział, że do urazu doszło w trakcie rozgrzewki przed meczem z Oklahomą, przy próbie wsadu. Beverley zagrał w tym meczu – diagnozę usłyszał dopiero po spotkaniu.

Jeśli Beverley wypadnie z gry na 3-4 miesiące, to nie zobaczymy go w Playoffach – to będzie bardzo duże osłabienie dla Milwaukee Bucks. Klub pozyskał go w trakcie trade deadline jako obwodowego obrońcę, czyli archetyp gracza, którego bardzo brakowało w pierwszej połowie sezonu. Beverley jako rezerwowy grywa średnio po 20 minut w rotacji Bucks, często kryjąc najgroźniejszych graczy obwodowych rywali.