NBA News: LeBron James „Spróbowałbym zagrać, gdybym musiał”

NBA News: LeBron James „Spróbowałbym zagrać, gdybym musiał”

NBA News: LeBron James „Spróbowałbym zagrać, gdybym musiał”
Photo by Harry How/Getty Images

LeBron James minionej nocy zagrał świetny mecz – zanotował triple-double, a jego Lakers wygrali z Grizzlies. Dzień wcześniej nie zagrał jednak w meczu z Bucks. Wytłumaczył swoją nieobecność.

LeBron James przed meczem z Milwaukee Bucks pojawił się w protokole z kontuzjami. Opuścił mecz z powodu problemu z kostką, która to doskwiera mu na przestrzeni całego sezonu. Lakers udało się mecz wygrać, a LeBron wrócił już kolejnej nocy na mecz z Grizzlies.

Lider Lakers przyznał, że stan jego bolącej kostki nie jest na tyle poważny, by definitywnie wykluczał go z gry przeciwko Bucks. Tym, co go wykluczyło, była ostrożność przed nadciągającymi Playoffami:

„To znaczy… Prawdopodobnie spróbowałbym wczoraj zagrać, gdyby trzeba było.”

– LeBron James

Na konferencji prasowej przed meczem z Grizzlies LeBron James wytłumaczył jak ostrożnie wraz ze sztabem podchodzi do kwestii swojego zdrowia:

„Muszę mądrze do tego podchodzić. Jeśli mam kontuzję, albo nie jestem do końca zdrowy, to nie jest to dobre dla naszego klubu ani dla mnie.

„Po prostu podchodzimy bardzo strategicznie. Trzeba oczywiście rozumieć i obserwować jak moja kostka i moja stopa reagują. […] Jesteśmy w takim a nie innym miejscu, nasze zdrowie zawsze było najważniejszym czynnikiem. Nie mówię o jednostkach. Z mojej perspektywy, dbanie o siebie w kontekście urazów i pilnowanie swojej stopy, swojej kostki, badanie jej – tak to działało na przestrzeni ostatnich kilku lat, zawsze bacznie to obserwuję.”

– LeBron James

39-letni już LeBron James rozgrywa pierwszy od czterech lat sezon, w którym rozegrał ponad 60 spotkań. Jeśli nie opuści już żadnego meczu do końca sezonu (co przy ostrożności Lakers jest wątpliwe), to rozegra w sezonie regularnym 72 mecze. Ostatnio przynajmniej 70 meczów rozegrał… W 2018 roku, w wieku 33 lat, jeszcze w barwach Cavaliers.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.