NBA News: Curry: Nie widzę siebie bez Greena i Thompsona

NBA News: Curry: Nie widzę siebie bez Greena i Thompsona

NBA News: Curry: Nie widzę siebie bez Greena i Thompsona
(Photo by Rocky Widner/NBAE via Getty Images)

Po przegranej Golden State Warriors 94:118 z Sacramento Kings we wtorkowym meczu play-in, Stephen Curry omówił przyszłość z Klayem Thompsonem i Draymondem Greenem.

Rozmawiając z dziennikarzami, Curry powiedział: „Nigdy nie widzę siebie bez tych dwóch chłopaków”, odnosząc się do Thompsona i Greena.

Podczas gdy Curry i Green pozostają pod kontraktami na kolejne lata, Thompson ma trafić na rynek transferowy już latem i może zagrać w innym klubie po raz pierwszy w NBA.

Curry, Thompson i Green są kolegami z drużyny od sezonu 2012/2013, kiedy to Green wszedł do ligi jako drugorundowy pick.

Od 2012 do 2023 roku Warriors wystąpili w dziewięciu play-offach w 11 sezonach. Zaliczyli również pięć kolejnych występów w finałach NBA w latach 2014-2019 oraz sześć występów w finałach w ciągu ośmiu lat od 2014 do 2022 roku, wygrywając cztery z nich.

W wieku 36 lat Curry nadal grał na elitarnym poziomie, średnio notując 26,4 punktu, 5,1 asysty, 4,5 zbiórki i to dzięki niemu Warriors mieli nawet szansę na playoffy.

Według Kendry Andrews z ESPN, Thompson chce wrócić do Golden State, zamiast podpisywać kontrakt gdzie indziej w ramach wolnej agentury, ale nie ma pewności, czy klub ma podobne plany wobec zawodnika.

Warriors mają kilku utalentowanych, młodych graczy w osobach Jonathana Kumingi, Brandina Podziemskiego, Mosesa Moody’ego i Trayce’a Jacksona-Davisa, którzy mogą mocno się rozwinąć w najbliższych latach.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.