Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Co za kwota! Za tyle wylicytowano koszulkę Wembanyamy

NBA News: Co za kwota! Za tyle wylicytowano koszulkę Wembanyamy

NBA News: Co za kwota! Za tyle wylicytowano koszulkę Wembanyamy

Koszulka, którą debiutant Victor Wembanyama miał na sobie podczas swojego pierwszego meczu dla San Antonio Spurs w zeszłym miesiącu, trafiła na aukcję we wtorek w Sotheby’s, a jej szacunkowa cena zaczęła się od 80 000 dolarów.

Ostatecznie koszulka Victora Wembanyamy została sprzedana na aukcji Sotheby’s za 762 tys. dolarów! To – w przeliczeniu na „złotówki” – ponad 3 mln. Kwota jest imponująca, robi ogromne wrażenie.

„Ostatecznie sprzedaż na aukcji osiągnęła zdumiewającą kwotę 762 000 dolarów, co wprawiło widzów w zaskoczenie, gdyż licytacja zakończyła się kwotą prawie siedmiokrotnie wyższą niż szacowano” – czytamy w tekście.

Według Abby Schultz koszulka, którą Wembanyama miał na sobie podczas meczu inaugurującego sezon przeciwko Dallas Mavericks w środę, 25 października, zwyciężyła na internetowej aukcji, co może oznaczać zapoczątkowanie wieloletniej współpracy między NBA i Sotheby’s.

Współpraca obejmie kilka aukcji internetowych powiązanych z wydarzeniami specjalnymi, a także kilka meczów w sezonie zasadniczym. W tym roku odbędą się także dwie wyprzedaże pamiątek po meczu NBA All-Star i finałach.

Sotheby’s zaaranżowała historyczną wyprzedaż, dzięki czemu ta koszulka stała się najdroższą debiutancką koszulką, jaką kiedykolwiek wystawiono na aukcji i jedną z najwyższych cen w epoce nowożytnej. Dla porównania debiutancka koszulka Ziona Williamsona została sprzedana w 2020 roku za stosunkowo skromne 80 400 dolarów.

Wembanyama notuje średnio 18,6 punktu, 9,1 zbiórki i 2,6 bloków na mecz, trafiając na poziomie 42,4 procent z gry i 26,9 proc. z dystansu.