Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Wizards już nie chcą Poole’a?! Hornets go przechwycą?

NBA News: Wizards już nie chcą Poole’a?! Hornets go przechwycą?

NBA News: Wizards już nie chcą Poole’a?! Hornets go przechwycą?

Washington Wizards postrzegają Jordana Poole’a jako ewentualny element kolejnej transakcji, a nie gracza, który będzie stanowił o sile organizacji w kolejnych latach. Dziennikarz Marc Stein nie ma wątpliwości, że klub już szuka możliwej ewentualnej wymiany z udziałem byłego mistrza NBA.

Jordan Poole pod koniec czerwca – dość niespodziewanie – opuścił szeregi Golden State Warriors. Zawodnik – w ramach wymiany za Chrisa Paula – trafił do Washington Wizards.

Poole był zmiennikiem Curry’ego przez cztery sezony. Ofensywne popisy Poole’a czasami odzwierciedlały zagrania Curry’ego. To właśnie przyniosło mu przedłużenie kontraktu o cztery lata za 125 milionów dolarów (podpisał jesienią ubiegłego roku). Poole deklarował, że przenosi do Waszyngtonu lekcje, których nauczył się od Curry’ego i jego kolegów z Warriors zarówno na parkiecie, jak i poza nim.

Plany były wielkie, ale życie napisało swój scenariusz. Jak na razie Poole jest jednym z największych rozczarowań w NBA. Jego transfer kompletnie się nie sprawdza.

Dziennikarz Marc Stein twierdzi, że Washington Wizards nie postrzegają Poole’a, którego nabyli od Warriors w lipcu, jako gracza na lata, a raczej jako element potencjalnego kolejnego ruchu transferowego z jego udziałem.

Poole miał spore problemy w pierwszych 13 meczach w barwach Wizards. Do tej pory zdobywał średnio zaledwie 16,6 punktu, a jego skuteczność w rzutach z gry wynosząca 39,6 procent i 28,4 proc. za trzy punkty jest znacznie niższa od jego średnich w karierze wynoszących odpowiednio 42 i 33,6.

Serwis si.com ujawnił nawet pierwszego potencjalnego chętnego na usługi Jordana Poole’a. Ten zespół mógłby – zdaniem portalu – być zainteresowany pozyskaniem zawodnika Wizards. Chodzi o Charlotte Hornets.

„Widzieliśmy kilka dobrych momentów, ale widzieliśmy też i złe momenty. Być może Wizards chcieliby zobaczyć więcej od Poole’a. Wiele osób w lidze uważa, że Jordan Poole jest dostępny i monitoruje jego sytuację. Dodanie Jordana Poole’a do składu miało duży sens dla Hornets. Mógłby tam świetnie pasować” – piszą dziennikarze tego serwisu.

Krążące plotki o transakcji z udziałem Poole’a mogą świadczyć o tym, że kolejne zespoły się nim zainteresują. Będziemy na bieżąco informowali o tej sprawie.