NBA News: Co Oladipo robi w Monachium? Jest odpowiedź!

NBA News: Co Oladipo robi w Monachium? Jest odpowiedź!

NBA News: Co Oladipo robi w Monachium? Jest odpowiedź!

Victor Oladipo wrzucił do sieci nagranie, na którym widać, jak trenuje na obiektach Bayernu Monachium. Kibice zaczęli się zastanawiać, co zawodnik Houston Rockets robi w Niemczech i dlaczego tam korzysta z obiektów treningowych. Już wszystko jasne.

„Obrońca Houston Rockets, Victor Oladipo, przechodzi leczenie i trenuje w Monachium” – pisze serwis „Basket News”.

31-letni zawodnik jest obecnie poddawany leczeniu u znanego doktora Hansa Mullera-Wohlfahrta, który leczył już światowej klasy sportowców, takich jak Usain Bolt i zawodników reprezentacji Niemiec w piłce nożnej.

Podczas pobytu w Monachium Oladipo poprosił o korzystanie z obiektów treningowych Bayernu, BMW Park. Koszykarz otrzymał zgodę. Wspierają go także trenerzy personalni.

Serge Ibaka, weteran NBA z 14-letnim stażem, obecnie gra w Bayernie Monachium. Ibaka i Oladipo byli częścią wymiany Oklahoma City Thunder i Orlando Magic w 2016 roku. Ta transakcja wysłała Ibakę do Orlando w zamian za Oladipo, Ersana Ilyasovę i prawa do Domantasa Sabonisa.

W kwietniu Oladipo doznał kontuzji ścięgna rzepki w lewym kolanie i od tego czasu nie gra w NBA. Przed sezonem 2023/24 został sprzedany do Houston Rockets.

Oczekuje się, że z wygasającym kontraktem o wartości 9,5 miliona dolarów Oladipo dołączy do Rockets później i najprawdopodobniej zostanie wykorzystany jako przedmiot wymiany w lutowym oknie transferowym.