chcesz oglądać mecze Sochana? 💪
możesz! za darmo w SUPERBET!

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Spurs wierzą w Sochana! Ważna decyzja klubu

NBA News: Spurs wierzą w Sochana! Ważna decyzja klubu

NBA News: Spurs wierzą w Sochana! Ważna decyzja klubu
(Photo by Christian Petersen/Getty Images)

San Antonio Spurs przed rozpoczęciem nowego sezonu podjęli ważną decyzję ws. jego przyszłości. Klub wykorzystał opcję w kontrakcie i już wiemy, że Polak na pewno będzie reprezentował barwy zespołu z Teksasu w sezonie 2024/2025. Zarobi w nim 5,6 mln dolarów.

Szefowie Spurs – na czele z trenerem Popovichem – wierzą w Jeremy’ego Sochana i chcą na niego stawiać w kolejnych latach. Właśnie wykorzystano opcję w jego umowie na trzeci sezon współpracy, a należy pamiętać, że klub z Teksasu za rok będzie mógł wykorzystać opcję dotyczącą sezonu 2025/2026 lub od razu zaproponować mu dłuższy kontrakt.

20-latek w swoim debiutanckim roku wystąpił w 56 meczach Spurs, zdobywając średnio 11,0 punktu, 5,3 zbiórki i 2,5 asysty. Pod koniec rozgrywek borykał się z urazem kolana. Teraz zaczął sezon w pierwszej piątce. W nowej roli: rozgrywającego. Na inaugurację przeciwko Mavs otarł się o double-double. Miał 13 punktów, osiem zbiórek i pięć asyst.

Z Sochana bardzo zadowolony był Gregg Popovich. Mocno komplementował jego występ.

– Uczy się podczas każdego treningu i meczu. Kocham jego energię, szczególnie w defensywie. W ofensywie musi się nauczyć, jak kontrolować grę. Zajmie mu to trochę czasu, ale ogólnie jestem z jego występu bardzo zadowolony – przyznał na konferencji prasowej.

Spurs w kolejnym spotkaniu zagrają u siebie z Houston Rockets.