NBA News: Cade Cunningham przedłuża z Pistons – maksymalna umowa!

NBA News: Cade Cunningham przedłuża z Pistons – maksymalna umowa!

NBA News: Cade Cunningham przedłuża z Pistons – maksymalna umowa!
Photo by Brian Sevald/NBAE via Getty Images

Jak informują Shams Charania i James L. Edwards z The Athletic, Detroit Pistons porozumieli się z Cadem Cunninghamem w sprawie przedłużenia kontraktu.

22-letni lider Pistons spędził w Detroit już 3 sezony, a kolejny będzie ostatnim w jego debiutanckim kontrakcie. Już teraz porozumiał się jednak z klubem w sprawie przedłużenia umowy. Cade Cunningham zostanie w Detroit na kolejne 5 lat, zarabiając za to 226 milionów dolarów. Jest top maksymalne przedłużenie dla zawodnika wychodzącego z debiutanckiej umowy. Nowy kontrakt wejdzie w życie wraz z początkiem sezonu 2025/26.

Cade Cunningham był wybrany z pierwszym pickiem draftu 2021. Przez 3 sezony nieustannie się rozwijał, wchodząc na poziom lidera zespołu już w wieku 22 lat. Niestety, fatalna postawa Pistons w ostatnich latach nie pozwala mu zaprezentować swojej gry na wyższym poziomie, choćby playoffowym.

Cunningham w ostatnim sezonie notował średnio 22,7 punktu, 4,3 zbiórki i 7,5 asysty na mecz. Pomimo jego dobrej indywidualnie gry, klub zaliczył najgorszy w swojej historii bilans 14-68 w sezonie regularnym.